SIKAFLEX 221 BIAŁY 300ML (370G)

Symbol: SIKA221

Kod kreskowy:

Stan magazynowy: brak w magazynie

27,06 zł

22,00 zł netto szt.

Sikaflex®-221 to wszechstronny, 1-składnikowy klej / uszczelniacz poliuretanowy, który dobrze łączy się z szeroką gamą podłoży, takich jak metale, podkłady na metale i powłoki lakiernicze (systemy 2-składnikowe), materiały ceramiczne i tworzywa sztuczne. Nadaje się do wykonywania trwałych elastycznych uszczelnień.

ZALETY PRODUKTU

- Dobra przyczepność do szerokiego zakresu
podłoży
- Odporny na procesy starzenia
- Może być piaskowany i malowany
- Spełnia wymagania EN45545-2 R1/R7 HL3
- Niekorozyjny
- Słaby zapach

ZAKRES STOSOWANIA
Sikaflex®-221 dobrze łączy się z szeroką gamą podłoży i nadaje się do wykonywania trwałych elastycznych uszczelnień. Odpowiednimi materiałami podłoża są metale, podkłady na metale i powłoki lakiernicze (systemy 2-składnikowe), materiały ceramiczne i tworzywa sztuczne. Idealnie nadaje się do wewnętrznego uszczelniania i prostych zastosowań klejenia. Należy zasięgnąć porady producenta i wykonać testy na oryginalnych podłożach przed użyciem Sikaflex®-221 na materiałach podatnych na pękanie naprężeniowe. Ten produkt jest przeznaczony wyłącznie dla doświadczonych profesjonalnych użytkowników. Należy przeprowadzić test dla rzeczywistych podłoży i warunków, aby zapewnić przyczepność i zgodność materiału.

METODA APLIKACJI

Przygotowanie powierzchni
Powierzchnie muszą być czyste, suche i wolne od tłuszczów, olejów i pyłów.Sposób przygotowania powierzchni zależy od specyfiki podłoży i ma zasadnicze znaczenie dla osiągnięcia długotrwałości połączenia. Sugestie dotyczące sposobu przygotowania powierzchni można znaleźć w aktualnym Przewodniku Przygotowania Powierzchni. Należy mieć na uwadze że sugestie te bazują na dotychczasowym doświadczeniu i muszą być w każdym przypadku sprawdzone na aktualnie używanych podłożach.

Aplikacja
Sikaflex®-221 może być nakładany w temperaturach pomiędzy 5 °C a 40 °C ale należy mieć na uwadze zmiany w reaktywności i właściwościach aplikacyjnych. Optymalna temperatura otoczenia i uszczelniacza zawiera się w przedziale pomiędzy 15 °C a 25 °C. Sikaflex®-221 może być nakładany ręcznym, pneumatycznym lub elektrycznym pistoletem tłokowym lub za pomocą pompy. W celu uzyskania porady co do wyboru i ustawień odpowiedniego urządzenia pompującego należy skontaktować się z Działem Technicznym Sika Industry.

Wygładzanie i wykończenie
Wygładzanie musi być wykonane przed upływem czasu naskórkowania uszczelniacza. Rekomendowane jest użycie do wygładzania środka Sika® Tooling Agent N. Inne środki wygładzające muszą być uprzednio przetestowane pod kątem przydatności i kompatybilności.

Usuwanie
Nieutwardzony Sikaflex®-221 może być usunięty ze sprzętu i narzędzi za pomocą Sika®Remover-208 lub innego odpowiedniego rozpuszczalnika. Po utwardzeniu materiał może być usunięty jedynie mechanicznie. Ręce i odsłoniętą skórę należy niezwłocznieprzemyć chusteczkami typu Sika® Cleaner350H lub odpowiednim przemysłowym środkiem do mycia rąk i wodą. Nie używać rozpuszczalników na skórę!

Malowanie
Sikaflex®-221 najlepiej malować po utworzeniu naskórka. Przyczepność powłok może byćpoprawiona przez aktywowanie powierzchni spoiny preparatem Sika® Aktivator-100 lub Sika® Aktivator-205 przed malowaniem. Jeżeli proces malowania wymaga wygrzewania (>80 °C), najlepiej jest wykonać ten proces po pełnym utwardzeniu uszczelniacza. Wszystkie powłoki muszą być sprawdzone przez wykonanie wstępnych testów w warunkach produkcyjnych. Elastyczność powłok lakierniczych jest zwykle niższa niż uszczelniaczy. Może to prowadzić do pęknięć powłoki na powierzchni uszczelnienia

Zobacz również