SIKAFLEX 295 UV BIAŁY 300ML (350G)

Symbol: 767S

Kod kreskowy:

Stan magazynowy: dużo w magazynie

48,38 zł

39,33 zł netto szt.

Sikaflex®-295 UV jest jednoskładnikowym klejem na bazie poliuretanu o konsystencji pasty. W kontakcie z wilgocią atmosferyczną utwardza się tworząc trwały elastomer. Sikaflex®-295 UV spełnia regulacje określone przez międzynarodową Organizację Morską (IMO).

Zalety produktu

- Jednoskładnikowy
- Krótki czas utwardzania
- Nieciągnący się
- Zatwierdzony dla przemysłu morskiego (OEM)
- Odporny na warunki pogodowe i proces starzenia
- Nadaje się do klejenia szkła organicznego

Zastosowanie

Sikaflex®- 295 UV został opracowany do wklejania i uszczelniania szkła organicznego na łodziach i statkach. Wykazuje dużą odporność na zmienne warunki pogodowe, może być używany do uszczelniania spoin zewnętrznych. Nadaje się do klejenia powierzchni takich jak aluminium (surowe i anodowane), GRP (żywica poliestrowa), stal nierdzewna, drewno, dwukomponentowych lakierów i szkła organicznego (PC, PMMA). W celu zastosowania Sikaflex®- 295 UV do klejenia tworzyw sztucznych formowanych termicznie należy skontaktować się z Działem Technicznym Sika Industry, Produkt jest przeznaczony tylko dla doświadczonych oraz profesjonalnych użytkowników. Zaleca się przeprowadzenie testów dla aktualnie panujących warunków i wybranych powierzchni w celu zapewnienia przyczepności i właściwego doboru materiałów.

Sposób Nakładania
Przygotowanie powierzchni
Powierzchnie uszczelnianych elementów konstrukcyjnych musza być czyste, suche oraz wolne od kurzu i tłuszczu. Szczegółowe zasady dotyczące przygotowania powierzchni znajdują się w Przewodniku Przygotowania Powierzchni lub w Dziale Technicznym Sika Industry

Nakładanie
Sikaflex® - 295 UV nakładać przy użyciu ręcznego lub pneumatycznego pistoletu do wyciskania. Końcówkę dyszy podającej masę przyciąć stosownie do żądanej grubości warstwy uszczelniacza. Podczas nakładania nie dopuścić do uwięzienia baniek powietrza pod masą Sikaflex-u. W czasie pracy temperatura uszczelnianych elementów i masy Sikaflex powinna znajdować się w granicach od +15 do +25°C. Nie Nakładać masy w temperaturze otoczenia poniżej 5°C i powyżej 35°C. Informacje dotyczące doboru odpowiedniego urządzenia do nakładania masy, dostępne są w Dziale Technicznym Sika Industry.

Wygładzanie
Do wygładzania spoiny (fugi) zaleca się stosowanie preparatu o nazwie Sika® Tooling Agent N. Wygładzanie spoiny (fugi) należy przeprowadzić przed powierzchniowym związaniem Sikaflexu.

Czyszczenie
Po zakończonej aplikacji używane narzędzia można oczyścić z nieutwardzonego Sikaflex’u przy pomocy Sika®Remover-208. Utwardzony klej można usunąć wyłącznie mechanicznie. Zabrudzone masą ręce i skórę należy niezwłocznie oczyścić przy użyciu ręczników Sika®Handclean lub innego przemysłowego środka czyszczącego i wody. Nie używać rozpuszczalników!

Malowanie
Sikaflex® - 295 UV może być malowany w stanie niezwiązanym (podczas czasu przylepności). W tym przypadku niezbędne jest przeprowadzenie testów zgodności. Lakierowana powierzchnia może być narażona na pęknięcia, spowodowane niższą elastycznością farby niż uszczelniacza.

Zobacz również