SIKAFLEX 265 CZARNY 600ML (725G)

Symbol: 8171

Kod kreskowy:

Stan magazynowy: dużo w magazynie

83,09 zł

67,55 zł netto szt.

Sikaflex®-265 jest wysokiej jakości, jednoskładnikowym, elastycznym klejem do mocowania i uszczelniania szyb w pojazdach dzięki technologii utwardzania poliuretanu poprzez wchłanianie wilgoci z otoczenia. W połączeniu z Sika® Booster Paste, proces utwardzania znacznie uniezależnia się od warunków zewnętrznych. Sikaflex®-265 jest produkowany zgodnie z Systemem Zarządzania Jakością i Środowiskiem według norm ISO 9001/14001 oraz programem „responsible care”.

Zalety produktu

- Jednoskładnikowy, którego szybkość utwardzania można zwiększyć używając go w połączeniu z Sika® Booster Paste
- Odpowiedni do klejenia i uszczelniania
- Elastyczny; duża tolerancja wymiarowania
- Neutralny zapach
- Doskonałe właściwości obróbki
- Szeroki zakres zastosowań na większości odpowiednich powierzchni
- Nie zawiera rozpuszczalników ani PCW

Zastosowanie

Sikaflex® 265 jest przeznaczony do szklenia, ogólnego klejenia oraz uszczelniania w produkcji pojazdów. W aplikacjach wymagających szybkiego utwardzania może być stosowany wraz z pastą Sika® Booster Paste. Produkt jest przeznaczony wyłącznie dla profesjonalistów. Zaleca się przeprowadzenie testów dla aktualnie panujących warunków i wybranych powierzchni w celu zapewnienia przyczepności i właściwego doboru materiałów.

Sposób Nakładania
Usuwanie starej szyby
Usunąć uszkodzoną szybę, zgodnie z wytycznymi producenta pojazdu.

Przygotowanie powierzchni
Powierzchnie muszą być czyste, suche, oraz wolne od kurzu i tłuszczu. Miejsce klejenia musi być przygotowane w poniższy sposób:
Szyby hartowana z ceramiczną osłoną, której współczynnik przewodzenia światła*: więcej niż 0,1% **
Metal polakierowany (2- składnikowe systemy lakiernicze)
Sika®Aktivator + Sika®Primer206 G+P


Szyby hartowana z ceramiczną osłoną, której współczynnik przewodzenia światła*: mniej niż 0,1% **
Stary poliuretan kleju do szyb (po wycięciu)
Metal z podkładem lakierniczym lub częściowo pomalowany(<25%)
Sika®Aktivator

* Getag 200, zakres widzialny
** Dla szkła laminowanego limit wynosi 0,2%

Nakładanie
Sikaflex®-265 z tubek lub unipac-ów nakładać przy użyciu ręcznego lub pneumatycznego wyciskacza. Klej z hoboków lub beczek wytłacza się za pomocą specjalnych pomp dozujących. Końcówki dyszy podającej mas przyciąć stosownie do żądanej grubości warstwy uszczelniacza. Szczeliny wypełnić masą, tak aby nie dopuścić do uwięzienia pęcherzy powietrza pod masą Sikaflex-u. Następnie wygładzić szpachelką. Jeżeli fuga wymaga dodatkowego wygładzenia, podnoszącego estetykę wykonania należy zastosować środek Sika®Tooling Agent N. Inne środki wygładzające mogą reagować z nieutwardzonym klejem, dlatego muszą być przetestowane. Informacje dotyczące doboru odpowiedniego urządzenia do nakładania masy, dostępne są w Dziale Technicznym Sika Industry.

Czyszczenie
Po zakończonej aplikacji używane narzędzia można oczyścić z nieutwardzonego Sikaflexu przy pomocy Sika ®Remover-208. Utwardzony klej można usunąć wyłącznie mechanicznie. Ręce i odsłoniętą skór należy niezwłocznie oczyścić przy użyciu ręczników Sika®Handclean lub innego przemysłowego środka czyszczącego i wody. Nie używać rozpuszczalników!

Zobacz również