SIKAFLEX 521 UV JASNO SZARY 300ML (470G) -2346 Zobacz większe

SIKAFLEX 521 UV JASNO SZARY 300ML (470G)

Symbol: 588579

Kod kreskowy: 7612895523781

Stan magazynowy: dużo w magazynie

48,46 zł

39,40 zł netto szt.

Sikaflex®- 521 UV kolor jasnoszary 300ml

jest jednoskładnikową PUR-hybrydową masą uszczelniającą wykonaną w technologii Sika Silane Terminated Polymer (STP), która pod wpływem wilgoci zawartej w powietrzu utwardza się do trwałego elastomeru. Sikaflex®- 521 UV jest produkowany zgodnie z Systemem Zarządzania Jakością i Środowiskiem według norm ISO 9001/14001 oraz programem „responsible care”.

Zalety produktu

- odporny na starzenie i warunki atmosferyczne
- dobra przyczepność do wielu powierzchni, bez konieczności ich wcześniejszego przygotowania
- elastyczny
- może być malowany
- może być piaskowany
- bezzapachowy
- nie powodujący korozji
- wysoka oporność elektryczna
- wolny od rozpuszczalników oraz izocyjanianów
- wolny od silikonów i PVC

Zastosowanie

Sikaflex®- 521 UV wykazuje dobrą przyczepność do różnego rodzaju powierzchni. Jest odpowiednim materiałem do wykonywania trwałych, elastycznych uszczelnień. Materiałami, które w sposób skuteczny i trwały można uszczelniać są: drewno, różnego rodzaju metale, metale zagruntowane, pokryte powłokami lakierniczymi (systemy 2-komponentowe), materiały ceramiczne i tworzywa sztuczne. Z uwagi na możliwość powstania pęknięć naprężeniowych w materiałach przeźroczystych należy przestrzegać zaleceń producentów. Produkt jest przeznaczony tylko dla doświadczonych oraz profesjonalnych użytkowników.

Sposób Nakładania
Przygotowanie powierzchni Powierzchnie uszczelnianych elementów konstrukcyjnych muszą być czyste, suche oraz wolne od kurzu i tłuszczu. Przyczepność uszczelniacza może być poprawiona poprzez zastosowanie Sika® Aktivator-205 lub odpowiedniego podkładu. Szczegółowe zasady dotyczące przygotowania powierzchni znajdują się w Przewodniku Przygotowania Powierzchni lub w Dziale Technicznym Sika Industry

Nakładanie
Końcówkę do aplikacji przyciąć stosownie do żądanej grubości warstwy uszczelniacza. Materiał nakładać przy użyciu ręcznego lub pneumatycznego pistoletu do wyciskania. W czasie pracy temperatura uszczelnianych elementów i masy Sikaflex powinna znajdować się w granicach od +15 do +25°C. Informacje dotyczące doboru odpowiedniego urządzenia do nakładania masy, dostępne są w Dziale Technicznym Sika Industry.

Wygładzanie
Wygładzanie spoiny (fugi) należy przeprowadzić przed upływem czasu przylepności. Do wygładzania spoiny (fugi) zaleca się stosowanie preparatu o nazwie Sika® Tooling Agent N. Inne produkty muszą zostać przetestowane w celu sprawdzenie kompatybilności.

Czyszczenie
Po zakończonym procesie uszczelniania używane narzędzia mogą zostać oczyszczone z resztek nieutwardzonej masy przy pomocy środka Sika®Remover-208. Utwardzony Sikaflex usuwa się w sposób mechaniczny (szlifowanie, wycinanie). W przypadku bezpośredniego kontaktu Sikaflexu®-521UV ze skórą, należy usunąć go z powierzchni  skóry i przemyć wodą z użyciem mydła, środka czyszczącego do rąk lub Sika®Handclean. Nie należy używać rozpuszczalników.

Malowanie
Sikaflex®-521UV może być malowany przed utworzeniem naskórka. Generalnie odpowiednie są powłoki na bazie 2-komponentowego epoxydu. Każdy system lakierniczy należy przetestować przeprowadzając odpowiednie próby w warunkach fabrycznych. Należy pamiętać, iż elastyczność lakieru jest znacznie niższa niż uszczelniacza. To może prowadzić do pojawiania pęknięćna powierzchni złącza.

Zobacz również