SIKAFLEX 527 AT CZARNy 300ml masa do wyko.spoin

Symbol: 170783

Kod kreskowy: 7612894697926

Stan magazynowy: dużo w magazynie

48,89 zł

39,75 zł netto szt.

Sikaflex®-527 AT kolor czarny 300ml

Wolny od izocyjanianów uszczelniacz o zmniejszonych wymaganiach przygotowania podłoża

Sikaflex®-527 AT jest jednokomponentowym uszczelniaczem wyprodukowanym w technologii  polimeru zakończonego silanem (Silane Terminated Polymer - STP), utwardzającym się pod wpływem wigoci atmosferycznej. Jest przeznaczony do wykonywania elastycznych spoin uszczelniajacych wewnętrznych i zewnętrznych w nadwoziach samochodowych. Sikaflex®-527 AT ma dobrą przyczepność do większości materiałów używanych powszechnie w warsztatach samochodowych. 

 • Szybkie utwardzanie
 • Doskonałe właściwości użytkowe
 • Możliwość malowania farbami na bazie wodnej

 • ZALETY PRODUKTU  • Szybkie utwardzanie
  • Doskonałe właściwości użytkowe
  • Możliwość malowania farbami na bazie wodnej
  • Dobra przyczepność do wielu podłoży bez konieczności stosowania primera
  • Odporny na starzenie i warunki pogodowe
  • Słaby zapach
  • Nie powoduje korozji
  • Wolny od rozpuszczalników i izocyjanianów
  • Nie zawiera silikonów i PVC

  Zastosowanie

  Sikaflex®-527 AT nadaje się do uszczelniania, uszczelniania szwów, zwykłego klejenia, a także do redukcji drgań i tłumienia dźwięku w naprawiach powypadkowych i budowie karoserii. Dobrze przylega do większości materiałów powszechnie stosowanych w warsztatach samochodowych, np. podkłady na metale i powłoki malarskie, metale, malowane i niemalowane tworzywa sztuczne. Należy zasięgnąć porady producenta i wykonać testy na oryginalnych podłożach przed użyciem Sikaflex®-527 AT na materiałach podatnych na pękanie naprężeniowe.
  Ten produkt jest przeznaczony tylko dla doświadczonych profesjonalnych użytkowników. Należy przeprowadzić testy dla rzeczywistych podłoży i warunków, aby zapewnić przyczepność i zgodność materiałów. 

  Przygotowanie powierzchni

  Powierzchnie muszą być czyste, suche i wolne od tłuszczu, oleju, pyłu i zanieczyszczeń. Sposób przygotowania powierzchni zależy od specyfiki podłoży i ma zasadnicze znaczenie dla osiągnięcia długotrwałości połączenia. Sugestie dotyczące sposobu przygotowania powierzchni można znaleźć w aktualnym Przewodniku Przygotowania Powierzchni. Należy mieć na uwadze że sugestie te bazują na dotychczasowym doświadczeniu i muszą być w każdym przypadku sprawdzone na aktualnie używanych podłożach.

  Aplikacja

  Sikaflex®-527 AT może być nakładany w temperaturze pomiędzy 5 °C a 40 °C jednak należy mieć na uwadze zmiany w reaktywności i właściwościach aplikacyjnych. Optymalna temperatura podłoża i kleju zawiera się pomiędzy 15 °C a 25 °C. Sikaflex®-527 AT może być nakładany za pomocą ręcznych, pneumatycznych lub elektrycznych pistoletów tłokowych.

  Usuwanie

  Nieutwardzony Sikaflex®-527 AT można usunąć z narzędzi i sprzętu za pomocą Sika® Remover-208 lub innego odpowiedniego rozpuszczalnika. Po utwardzeniu materiał można usunąć tylko mechanicznie. Ręce i odsłoniętą skórę należy natychmiast umyć za pomocą ręczników do rąk, takich jak Sika® Cleaner-350H lub odpowiedniego przemysłowego środka do czyszczenia rąk, i wody. Nie używać rozpuszczalników na skórę.

  Malowanie

  Sikaflex®-527 AT najlepiej malować w czasie formowania się naskórka. Jeśli proces malowania ma miejsce po tym, jak uszczelniacz zbuduje skórę, można polepszyć przyczepność przez obróbkę powierzchni spoiny preparatem Sika®Aktivator-100 lub Sika®Aktivator-205 przed procesem malowania. Jeśli farba wymaga procesu wygrzewania (> 80 ° C), najlepsze rezultaty uzyskuje się, pozwalając uszczelniaczowi najpierw w pełni się utwardzić. Wszystkie farby muszą być przetestowane przez przeprowadzenie wstępnych prób w warunkach produkcyjnych.Elastyczność farb jest zwykle niższa niż uszczelniacza. Może to prowadzić do pękania farby w obszarze złącza.
  Zobacz również