SIKAFLEX 291i BIAŁY 300ML (470G)-2341 Zobacz większe

SIKAFLEX 291i BIAŁY 300ML (470G)

Symbol: 408836

Kod kreskowy: 7612894814903

Stan magazynowy: dużo w magazynie

40,57 zł

32,98 zł netto szt.

Dokumentacje

Karta techniczna

Sikaflex®-291 kolor biały 300ml

jest niespływającą elastyczną jednoskładnikową, poliuretanową masą uszczelniającą do różnych zastosowań w przemyśle morskim, która pod wpływem wilgoci z otoczenia utwardza się do postaci elastomeru. Sikaflex® - 291 produkowany jest według systemu ISO 9001/14001 gwarantującego wysoką i powtarzalną jakość materiału oraz uzyskała dopuszczenia International Maritime Organization (IMO)

Zastosowanie

Sikaflex®- 291 jest uniwersalnym produktem do zastosowań w konstrukcjach przemysłu morskiego. Jest odpowiednim materiałem do wykonywania elastycznych, wytrzymałych, wygłuszających, redukujących wibracje uszczelnień, jak również do klejenia pokładu tikowego oraz różnych innych uszczelnień wewnętrznych i zewnętrznych. Sikaflex®- 291 doskonale klei wszelkie powszechnie stosowane materiały stosowane w przemyśle morskim. Materiałami, które w sposób skuteczny i trwały można uszczelnić i łączyć ze sobą w różnych konfiguracjach są: drewno, metale, aluminium, metale pokrywane różnymi powłokami lakierniczymi, materiały ceramiczne, tworzywa sztuczne. Sikaflex®- 291 nie stosować do tworzywach wykazujących naprężenia pękające jak Perspex, poliwęglan, itd.) Utwardzony Sikaflex®- 291 może być piaskowany.

Zalety produktu

- jednoskładnikowy
- trwale elastyczny
- bezzapachowy
- odporny na warunki atmosferyczne
- niepowodujący zjawisk korozji
- nadający się do pomalowania, szlifowania, obróbki mechanicznej
- umożliwiający uszczelnianie różnorodnych materiałów

Sposób Nakładania
Przygotowanie powierzchni
Klejone powierzchnie musza być czyste, suche oraz wolne od kurzu i tłuszczu. Adhezja uszczelniacza może być zwiększona poprzez przetarcie miejsca klejenia za pomocą preparatu typu Sika®Cleaner (środek czyszczący i aktywujący powierzchnię) oraz nałożenie odpowiedniego typu Sika®Primer. Porady dotyczące konkretnych aplikacji można uzyskać w Dziale Technicznym Sika Industry

Nakładanie
Kartusze: nakłuć membranę kartusza
Unipack: umieścić opakowanie wewnątrz pistoletu aplikacyjnego i odciąć klips zamykający. Końcówkę dyszy podającej masę przyciąć stosownie do żądanej grubości warstwy uszczelniacza. Masę nakładać przy użyciu ręcznego lub pneumatycznego pistoletu aplikacyjnego, zwracając uwagę aby uniknąć zamknięcia pęcherzyków powietrza wewnątrz ścieżki klejowej. Otwarte opakowanie powinno zostać zużyte w możliwie jak najkrótszym czasie. Nie nakładać w temperaturze poniżej 5°C i powyżej 40°C. Optymalna temperatura łączonych elementów i masy Sikaflex®291 powinna znajdować się w przedziale od +15 do +25°C. Informacje dotyczące doboru odpowiedniego urządzenia do nakładania masy, dostępne są w Dziale Technicznym Sika Industry.

Wygładzanie
Wygładzanie należy przeprowadzić przed upływem czasu przylepności uszczelniacza (Tack-free). Zaleca się stosowanie preparatu Sika®Tooling Agent N. Inne preparaty wygładzające lub zwilżacze powinny zostać przetestowane pod kątem kompatybilności przed zastosowaniem ich do wygładzania Sikaflex®291.

Czyszczenie
Nieutwardzoną masę Sikaflex®-291 można usunąć przy pomocy Sika®Remover-208 lub innego odpowiedniego rozpuszczalnika. Utwardzony materiał można usunąć wyłącznie mechanicznie. Zabrudzone masą ręce i skórę należy niezwłocznie oczyścić przy użyciu ręczników Sika®Handclean lub innego przemysłowego środka czyszczącego i wody. Nie używać rozpuszczalników!

Malowanie
Sikaflex®-291 może być malowany po upływie czasu przylepności (Tack-free). Konieczne jest przeprowadzenie wstępnych prób w celu sprawdzenia kompatybilności farby i uszczelniacza. Sikaflex®-291 nie powinien być wystawiany na działanie wysokich temperatur przed całkowitym utwardzeniem. Należy pamiętać, że twardość i kruchość nałożonej warstwy farby mogą negatywnie wpływać na elastyczność uszczelniacza, oraz jest możliwe pękanie warstwy farby.

Zobacz również