SIKAFLEX SOLO klej do szyb samochodowych 300ml

Symbol: 730504

Kod kreskowy: 7612895837895

Stan magazynowy: dużo w magazynie

34,69 zł

28,20 zł netto szt.

Sikaflex® SOLO

Poliuretanowy klej do wymiany szyb samochodowych, niewymagający stosowania primera.

Sikaflex® SOLO to bezrozpuszczalnikowy, niewymagający stosowania na szybie primera, klej do wymiany szyb samochodowych, oferujący 3-godzinny Minimalny Czasu Odjazdu (MDAT). Ma długi czas otwarty i zapewnia bezpieczną aplikację nawet w ciepłym klimacie. Po wymianie szyby Sikaflex® SOLO nie pozostawia nieprzyjemnego zapachu w samochodzie.
Uwaga: Aplikacja bez primera na szkło wymaga przygotowania szyby za pomocą środka do czyszczenia szkła klasy Automotive, takiego jak Sika® Cleaner G+P. Klejone powierzchnie muszą być wolne od zanieczyszczeń i posiadać odpowiednią ochronę przed promieniowaniem UV.  

 • Bezprimerowa przyczepność do szkła
 • 3-godzinny Minimalny Czas Odjazdu
 • Łatwy do aplikacji ręcznym pistoletem
 • ZALETY PRODUKTU

  • Bezprimerowa przyczepność do szkła
  • 3-godzinny Minimalny Czas Odjazdu
  • Łatwy do aplikacji ręcznym pistoletem
  • Dobra stabilność, nie spływa z powierzchni
  • Szybkie budowanie przyczepności
  • Bezrozpuszczalnikowy, bez przykrego zapachu

  Zastosowanie

  Sikaflex® SOLO jest przeznaczony tylko dla doświadczonych profesjonalnych użytkowników. Podane informacje dotyczą aplikacji wymiany szyb samochodowych. W przypadku innych zastosowań należy przeprowadzić testy z rzeczywistymi podłożami i warunkami, aby zapewnić przyczepność i zgodność materiałów. 

  Przygotowanie powierzchni

  Powierzchnie muszą być czyste, suche i wolne od tłuszczu, oleju, pyłu i zabrudzeń.

  Powierzchnie klejenia należy przygotować za pomocą środka do czyszczenia szyb samochodowych klasy Automotive, takiego jak Sika® Cleaner G+P. Sikaflex® SOLO może być stosowany na nadruku ceramicznym i szkle bez dodatkowego przygotowania powierzchni. Więcej informacji na temat stosowania środków przygotowania powierzchni można znaleźć w odpowiedniej Karcie Informacyjnej Produktu.

  Produkt jest zgodny z procesem wymiany szyb samochodowych Sika Black-Primerless oraz All Black.  

  Szkło bez powłok ceramicznych wymaga odpowiedniej ochrony przed promieniowaniem UV.

  Aplikacja

   Do nakładania kleju zaleca się stosowanie pistoletów typu tłokowego. Sikaflex® SOLO może być nakładany dobrej jakości pistoletami manualnymi.

   Należy mieć na uwadze że lepkość produktu wzrasta w niskiej temperaturze. W celu ułatwienia aplikacji, należy klej przed użyciem przechowywać w temperaturze pokojowej.  Zobacz również