LOXEAL KLEJ ANAEROBOWY 89-51 75ML

Symbol: KO8951075

Kod kreskowy:

Stan magazynowy: na wykończeniu

111,00 zł

90,24 zł netto szt.

LOXEAL 89-51 jest jadnoskładnikowym anaerobowym środkiem dużej wytrzymałości o konsystencji pasty do mocowania metalowych elementów w połączeniach cylindrycznych typu "wał-piasta", chroni przed przeciekami i korozją. Utwardzanie produktu następuje po odcięciu dopływu powietrza (tlenu) w szczelinie pomiędzy dwoma metalowymi powierzchniami. Jest szczególnie przydatny przy dużych luzach pasowania lub wybiciach powierzchni walcowej.

TYPOWE ZASTOSOWANIA
Klej tworzy elastyczną spoinę, która dostatecznie zabiezpieczając połączenie "wał-piasta" przed samoczynnym poluzowaniem się i obróceniem lub zsunięciem części zastępuje metodę termiczną i wciskową przy montażu elementów. Produkt odporny jest na gaz, powietrze, wodę, oleje, zasady i wiele innych chemikaliów oraz na uderzenia i drgania. Utrzymuje swoje właściwości w szerokim zakresie temperatur pracy. Znajduje szczególne zastosowanie tam gdzie wymagane jest przenoszenie dużych obciążeń poosiowych i momentów a także utrudniony demontaż połączenia. Do typowych zastosowań należy korygowanie osadzania łożysk na wybitych wałkach lub obudowach oraz wzmacnianie uszkodzonych złączy klinowych. Klej gwarantuje ponadto 100% zabezpieczenie przed korozją oraz szczelność.

SPOSÓB UŻYCIA
Elementy łączone należy dokładnie oczyścić z resztek starego szczeliwa i dobrze odtłuścić, najlepiej zmywaczem, w zależności od rodzaju powierzchni PULSAR PLASTIC CLEANER lub PULSAR METAL CLEANER. Klej można też aktywować produktem AKTYWATOR-11, który przyspiesza działanie kleju. Produkt LOXEAL 89-51 nanosić należy na jedną z powierzchni walcowych (najlepiej zewnętrzną) w sposób oszczędny. Pasowanie części może być suwliwe lub ciasne (wciskane). Na krawędzi powierzchni walcowej (wewnętrznej i zewnętrznej) zaleca się wykonanie fazki 30-35 stopni ułatwiającej właściwe wprowadzenie kleju pomiędzy łączone części. Nie poleca się stosowania tego produktu do urządzeń z czystym tlenem, chlorem lub innymi silnie utleniającymi się substancjami jak również w kontakcie z tworzywami sztucznymi (szczególnie termoplastycznymi), gdzie może nastąpić pęknięcie naprężeniowe tworzywa.

Zobacz również