SIKAFLEX 252 BIAŁY 300ml klej konstrukyjny

Symbol: 1375

Kod kreskowy: 7611237012860

Stan magazynowy: dużo w magazynie

61,72 zł

50,18 zł netto szt.

Dokumentacje

Karta techniczna

Sikaflex®-252 biały 300ml

Elastyczny klej do budowy pojazdów użytkowych

Sikaflex®-252 jest elastycznym jednoskładnikowym klejem poliuretanowym zaprojektowanym specjalnie do klejenia dużych elementów przy budowie pojazdów. Nadaje się do klejenia powlekanych metali, laminatów GRP, materiałów ceramicznych i tworzyw sztucznych.

 • Dobrze wiąże się z szeroką gamą podłoży
 • Zdolny do wytrzymywania wysokich naprężeń dynamicznych
 • Dobre właściwości wypełniania luk
 • ZALETY PRODUKTU

  • Dobrze wiąże się z szeroką gamą podłoży
  • Zdolny do wytrzymywania wysokich naprężeń dynamicznych
  • Dobre właściwości wypełniania luk
  • Malowalny
  • Tłumiący drgania
  • Nieprzewodzący elektrycznie

  Zastosowanie

  Sikaflex®-252 nadaje się do połączeń poddawanych naprężeniom dynamicznym. Jest odpowiedni do klejenia drewna, metali, zwłaszcza aluminium (w tym anodowanego), blachy stalowej (w tym fosforanowanej, chromianowanej i ocynkowanej), podkładów na metal i powłok malarskich (systemy 2-komponentowe), materiałów ceramicznych i tworzyw sztucznych. Należy zasięgnąć porady producenta przed użyciem na tworzywach sztucznych podatnych na pękanie naprężeniowe. Ten produkt jest przeznaczony tylko dla doświadczonych profesjonalnych użytkowników. Należy przeprowadzić testy dla rzeczywistych podłoży i warunków, aby zapewnić przyczepność i zgodność materiałów.

  Przygotowanie powierzchni


  Powierzchnie muszą być czyste, suche i wolne od tłuszczu, oleju, pyłu i zanieczyszczeń. Dodatkowe przygotowanie powierzchni zależy od specyfiki podłoża i ma kluczowe znaczenie dla długotrwałego wiązania. Sugestie dotyczące przygotowania powierzchni można znaleźć w aktualnym wydaniu odpowiedniego Przewodnika Przygotowania Powierzchni. Należy wziąć pod uwagę, że sugestie te opierają się na doświadczeniu i muszą w każdym przypadku zostać zweryfikowane przez testy na oryginalnych podłożach.

  Aplikacja


  Sikaflex®-252 może być nakładany w temperaturze pomiędzy 10 °C a 35 °C (otoczenie i produkt) jednak należy mieć na uwadze zmiany w reaktywności i właściwościach aplikacyjnych. Optymalna temperatura podłoża i kleju zawiera się pomiędzy 15 °C a 25 °C. Należy mieć na uwadze, że lepkość kleju wzrasta w niskich temperaturach. Dla łatwiejszej aplikacji należy przed użyciem klej kondycjonować w temperaturze pokojowej. Aby zapewnić jednolitą grubość spoiny, zaleca się nakładanie kleju w formie trójkątnej ścieżki (patrz rysunek 1).  Rysunek 1: Rekomendowana forma ścieżki klejowej

  Sikaflex®-252 może być nakładany ręcznym, pneumatycznym lub elektrycznym pistoletem tłokowym lub za pomocą pompy. Czas otwarty kleju jest znacznie krótszy w gorącym i wilgotnym klimacie. Klejone elementy muszą być zawsze połączone przed upływem czasu otwartego. Nigdy nie należy kleić elementów po tym, jak klej zbudował naskórek.

  Wygładzanie i wykończenie

  Wygładzanie musi być wykonane przed upływem czasu otwartego kleju. Rekomendowane jest użycie do wygładzania środka Sika® Tooling Agent N. Inne środki wygładzające muszą być uprzednio przetestowane pod kątem przydatności i kompatybilności.

  Usuwanie

  Nieutwardzony Sikaflex®-252 można usunąć z narzędzi i sprzętu za pomocą Sika® Remover-208 lub innego odpowiedniego rozpuszczalnika. Po utwardzeniu materiał można usunąć tylko mechanicznie. Ręce i odsłoniętą skórę należy natychmiast umyć za pomocą ręczników do rąk, takich jak Sika® Cleaner-350H lub odpowiedniego przemysłowego środka do czyszczenia rąk, i wody. Nie należy używać rozpuszczalników na skórę.

  Zobacz również