- Nowy




Kleje specjalistyczne do produkcji, remontów i naprawy
Kleje specjalistyczne do produkcji, remontów i naprawy
SIKATACK DRIVE (Purform) – 600 ml
SikaTack Drive (Purform) to jednoskładnikowy, bezizocyjanianowy klej poliuretanowy nowej generacji, opracowany w technologii Purform®. Produkt został stworzony specjalnie do klejenia szyb samochodowych w serwisach wymiany szyb (Aftermarket). Charakteryzuje się bardzo krótkim czasem bezpiecznego oddania pojazdu do eksploatacji oraz wysoką elastycznością po utwardzeniu.
Nie zawiera izocyjanianów klasy H351, dzięki czemu jest bezpieczniejszy dla użytkownika i środowiska.
Zastosowanie
SikaTack Drive (Purform) przeznaczony jest do klejenia szyb czołowych, bocznych i tylnych w samochodach osobowych, dostawczych i ciężarowych.
Może być stosowany zarówno w warsztatach, jak i w mobilnych serwisach naprawczych.
Klej nie wymaga użycia primera (w systemie „All-in-one”) przy zastosowaniu właściwego aktywatora Sika Aktivator-100 / 205.
Zalety produktu
- technologia Purform – brak klasyfikacji H351 („podejrzewany o działanie rakotwórcze”),
- szybki czas Safe Drive-Away Time – już po 60 minutach (wg FMVSS 212/208),
- wysoka elastyczność i odporność na drgania,
- doskonała przyczepność do szkła i powierzchni ceramicznych bez primera,
- odporność na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV,
- niska emisja lotnych związków organicznych (VOC),
- bezpieczny i łatwy w aplikacji – idealny do montażu mobilnego.
Metoda aplikacji
1. Przygotowanie powierzchni – szyba i karoseria muszą być czyste, suche i odtłuszczone. W zależności od systemu – zastosować Sika Aktivator-100 lub 205, ewentualnie Sika Primer-207.
2. Aplikacja – produkt nakładać pistoletem ręcznym lub pneumatycznym. Zalecany kształt spoiny – trójkątny.
3. Montaż szyby – osadzić szybę w ciągu maks. 15 min od aplikacji kleju.
4. Czas oddania pojazdu do ruchu – po 60 min przy standardowych warunkach (23°C / 50% RH).
5. Czyszczenie – nieutwardzony klej usuwać środkiem Sika Remover-208; utwardzony – mechanicznie.
Opakowanie
Woreczek aluminiowy (kiełbasa) 600 ml
Kolor: czarny
Na razie nie ma żadnych opinii klientów.