- Nowy



Kleje specjalistyczne do produkcji, remontów i naprawy
Kleje specjalistyczne do produkcji, remontów i naprawy
PULSAR RUST REMOVER GEL żel odrdzewiający
to silna mieszanina szybko działających struktur chemicznych w postaci żelu, oparta na modyfikowanym kwasie ortofosforowym i środkach powierzchniowo czynnych, rozpuszczająca tlenki metali. W połączeniu z cząsteczkami wykorzystującymi napięcie powierzchniowe pozwala na penetrację w głąb skorodowanych powierzchni, a żelowa struktura umożliwia zastosowanie preparatu na powierzchniach pionowych
TYPOWE ZASTOSOWANIA
Żel odrdzewiający PULSAR RUST REMOVER GEL ma zastosowanie przy usuwaniu: skutków korozji metali tj. rdzy ze stali czy też patyny ze stopów miedzi, zabrudzeń zapraw cementowych z powierzchni np. płytek glazury i terakoty, osadów i rdzawych zabrudzeń z powierzchni armatury łazienkowej tj. umywalek, wanien, kranów itd.
SPOSÓB UŻYCIA
Powierzchnię przeznaczoną do odrdzewiania należy oczyścić z luźnej rdzy i brudu za pomocą szczotki drucianej lub papieru ściernego. Nanieść preparat przy pomocy pędzla, szczotki lub wałka i pozostawić do momentu rozpuszczenia rdzy. Następnie zmyć powierzchnię silnym strumieniem wody i za pomocą szczotki lud szmaty zagwarantować całkowite usunięcie resztek żelu wraz z zanieczyszczeniami. Osuszyć powierzchnię. Dla powierzchni lekko zardzewiałych (lub pokrytych patyną) preparat należy pozostawić na powierzchni na okres 5-15 minut. Jeśli na powierzchni są już głębokie wżery, czas usuwania rdzy może wynieść kilka godzin. W przypadku usuwania osadów z armatury łazienkowej lub zanieczyszczeń z glazury, preparat nałożyć na powierzchnię i przetrzeć szmatką. Jeżeli po spłukaniu wodą powierzchnia wymaga ponownego zastosowania preparatu, można go nanosić bez jej osuszania.
Jeżeli na powierzchni pozostają białe naloty w wyniku zachodzącej reakcji usuwania korozji, można je zostawić (np. przed procesem malowania powierzchni) gdyż są substancją zabezpieczającą powierzchnię antykorozyjnie. Można też usunąć ten nalot przez ponowne naniesienie żelu odrdzewiającego, a po kilku minutach usunięcie go strumieniem wody i przy pomocy twardej szczotki o włóknach z tworzywa lub miękkiego metalu. Jeżeli powierzchnia metalowa po usunięciu korozji ma pozostać niemalowana najlepiej zabezpieczyć ją przed dostępem powietrza za pomocą preparatu PULSAR Rust Penetrant – Lubricant w aerozolu.
UWAGA:
Produkt działa agresywnie na niektóre powierzchnie galwaniczne (silnie na ocynkowane). W przypadku oczyszczania takich przedmiotów należy działać krótkotrwale i miejscowo. Przed zastosowaniem preparatu należy każdorazowo przeprowadzić próby na małej powierzchni
WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA
Preparat działa drażniąco na oczy i skórę, dlatego podczas stosowania preparatu należy unikać kontaktu ze skórą i oczami. W tym celu stosować rękawice i okulary ochronne. Powtarzające się narażenie może powodować wysuszanie lub pękanie skóry. W przypadku zanieczyszczania skóry, zmyć preparat wodą z mydłem. Jednorazowy kontakt z okiem może powodować podrażnienie lub zapalenie spojówek, obrzęk i zaczerwienie powieki. Zanieczyszczone oczy przemyć natychmiast dużą ilością wody i zasięgnąć porady lekarza. Połknięcie produktu może powodować podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej, gardła i przełyku. W razie połknięcia niezwłocznie zasięgnąć porady lekarza i jeśli to możliwe pokazać opakowanie lub etykietę. Chronić przed dziećmi. Więcej informacji zawiera Karta Charakterystyki produktu dotępna na stronie producenta.
OPAKOWANIE
Butelka HDPE 250 ml
Na razie nie ma żadnych opinii klientów.