Zobacz większe

SIKAFLEX 296 CZARNY 600ML

Cena brutto:

73,85 zł

73,85 zł za szt.

Sikaflex® - 296 jest trwale elastycznym klejem konstrukcyjnym, wyprodukowanym na bazie jednoskładnikowego poliuretanu, o bardzo wysokich parametrach wytrzymałościowych, stosowanym do wklejenia szyb i elementów wykonanych ze szkła. Reakcja utwardzania Sikaflex® - 296 następuje w wyniku wchłaniania cząsteczek wody z powietrza w masę poliuretanu tworząc strukturę elastomeru. Sikaflex® - 296 produkowany jest w oparciu normę systemu ISO 9001/14001 gwarantującego wysoką jakość materiału oraz programem „Responsible care”. Sikaflex®-296 spełnia wymagania International Maritime Organization (IMO)

Zalety produktu:
- jednoskładnikowy,
- bezzapachowy,
- doskonale układający się,
- szybko utwardzający,
- trwale elastyczny,
- odporny na warunki atmosferyczne i starzeniowe,
- nakładany ręcznie bądź maszynowo,
- możliwość stosowania bez podkładu (prajmera),
- bezrozpuszczalnikowy,
- wolny od PVC.

Zastosowanie
Sikaflex® - 296 jest odpowiednim materiałem do wklejania szyb w przemyśle morskim. Służy zarówno do montowania nowych szyb i elementów szklanych, jak również do montażu przy wymianie starych lub uszkodzonych. Przed zamontowaniem szyb laminowanych z integralnymi elementami grzewczymi w warstwie PVB, zalecamy kontakt i konsultacje z naszym Działem Technicznym. Ponieważ Sikaflex®-296 w łatwy i estetyczny sposób daje się wygładzić oraz wykazuje odporność na promieniowanie UV, dlatego może być stosowany jak materiał do fugowania, wypełniania szczelin zewnętrznych. Produkt jest przeznaczony tylko dla doświadczonych oraz profesjonalnych użytkowników. Zaleca się przeprowadzenie testów dla aktualnie panujących warunków i wybranych powierzchni w celu zapewnienia przyczepności i właściwego doboru materiałów.

Sposób Nakładania
Usuwanie starej szyby Usunąć uszkodzoną szybę, zgodnie z wytycznymi producenta pojazdu.

Przygotowanie powierzchni
Powierzchnie muszą być czyste, suche, oraz wolne od kurzu i tłuszczu. Miejsce klejenia musi być przygotowane według Karty Produktu

Nakładanie
Sikaflex®-296 z tubek lub unipac-ów nakładać przy użyciu ręcznego lub pneumatycznego wyciskacza. Klej z hoboków lub beczek wytłacza się za pomocą specjalnych pomp dozujących. Końcówkę dyszy podającej masę przyciąć stosownie do żądanej grubości warstwy uszczelniacza. W czasie pracy temperatura uszczelnianych elementów i masy Sikaflex powinna znajdować się w granicach od +15 do +25°C. Nie nakładać masy w temperaturze otoczenia poniżej 10°C i powyżej 35°C. Informacje dotyczące doboru odpowiedniego urządzenia do nakładania masy, dostępne są w Dziale Technicznym Sika Industry.

Wygładzanie
Szczeliny wypełnić masą, tak aby nie dopuścić do uwięzienia pęcherzy powietrza pod masą Sikaflex-u. Następnie wygładzić szpachelką. Jeżeli fuga wymaga dodatkowego wygładzenia, podnoszącego estetykę wykonania należy zastosować środek Sika® Tooling Agent N. Inne środki wygładzające mogą reagować z nieutwardzonym klejem, dlatego muszą być przetestowane. Informacje dotyczące doboru odpowiedniego urządzenia do nakładania masy, dostępne są w Dziale Technicznym Sika Industry.

Karta charakterystyki Karta techniczna

Zobacz również