SIKAFLEX 298 JASNY BRĄZ 600ml-2354 Zobacz większe

SIKAFLEX 298 JASNY BRĄZ 600ml

Symbol: 608498

Kod kreskowy: 7612895557137

Stan magazynowy: dużo w magazynie

78,26 zł

63,63 zł netto szt.

Dokumentacje

Karta techniczna

Sikaflex®-298 600ml kolor jasnobrązowy, jest samopoziomującą elastyczną jednoskładnikową, poliuretanową masą klejącą i uszczelniającą, która pod wpływem wilgoci z otoczenia utwardza się do postaci elastomeru. Sikaflex®- 298 produkowany jest według systemu jakości ISO 9001/14001 oraz zgodnie z programem „Responsible Care”. Została specjalnie stworzona na potrzeby przemysłu morskiego oraz uzyskała dopuszczenia International Maritime Organization (IMO)

Zalety produktu

- jednoskładnikowy
- samopoziomujący
- trwale elastyczny
- nie zawiera łatwo palnych rozpuszczalników
- dźwiękochłonny
- długi czas otwarty

Zastosowanie

Sikaflex®- 298 jest właściwym produktem do klejenia pokryć pokładu, wykonanych z żywic syntetycznych (oprócz polietylenu i polipropylenu) oraz do wyklejania pokładu klepkami z drewna tikowego, kładzionych jako wierzchnia warstwa pokładu. Stosowany jest na następujące powierzchnie: laminat poliestrowoszklany, sklejkę morską, stal i aluminium pokryte powłoką antykorozyjną na bazie epoksydowej lub poliuretanowoakrylowej, stal nierdzewną.

Sposób Nakładania
Przygotowanie powierzchni
Powierzchnie uszczelnianych elementów konstrukcyjnych muszą być czyste, suche oraz wolne od kurzu i tłuszczu. Szczegółowe zasady dotyczące przygotowania powierzchni znajdują się w Przewodniku Przygotowania Powierzchni lub w Dziale Technicznym Sika Industry

Nakładanie
Sikaflex®-298 nakładać przy użyciu ręcznego lub pneumatycznego pistoletu do wyciskania. Przy łączeniu dużych powierzchni można rozłoyć klej przy pomocy szpachli zębatej o głębokościach zębów do 4mm. Zużycie kleju waha się w granicach od 600 do 1200 ml/m2. Klejąc, dociskamy obie powierzchnie i trzymamy pod stałym dociskiem, przez co najmniej 3 godziny. Jeżeli klejone powierzchnie są nieprzepuszczalne dla wilgoci lub, kiedy wymagane jest przyspieszenie procesu utwardzania kleju to wówczas można lekko skropić powierzchni wodą (zraszaczem w iloci około 10g wody na m2), tuż przed połączeniem obu powierzchni. Podczas nakładania nie dopuścić do uwięzienia baniek powietrza pod masą Sikaflex®-u. Raz otwarte opakowanie, powinno być możliwie szybko zużyte. W czasie pracy temperatura uszczelnianych elementów i masy Sikaflex powinna znajdować się w granicach od +15 do +25°C. Nie nakładać masy w temperaturze otoczenia poniżej 5°C i powyżej 35°C. Informacje dotyczce doboru odpowiedniego urządzenia do nakładania masy, dostpne są w Dziale Technicznym Sika Industry.

Czyszczenie
Po zakończonej aplikacji używane narzdzia można oczyścić z nieutwardzonego Sikaflex’u przy pomocy Sika®Remover-208. Utwardzony klej można usunąć wyłącznie mechanicznie. Zabrudzone masą ręce i skórę należy niezwłocznie oczyścić przy użyciu ręczników Sika®Handclean lub innego przemysłowego środka czyszczącego i wody. Nie używać rozpuszczalników!

Zobacz również