BOSTIK 1782 KONTAKTLIM 1L-2127 Zobacz większe

BOSTIK 1782 KONTAKTLIM 1L

Symbol: BOS17821

Kod kreskowy:

Stan magazynowy: dużo w magazynie

Cena brutto:

85,66 zł

85,66 zł za OP.

BOSTIK 1782 jest klejem na bazie kauczuku nitrylowego i żywic syntetycznych rozpuszczonych w rozpuszczalnikach organicznych. Tworzy trwałą spoinę bez stosowania utwardzacza wysokiej temperatury, czy długiego czasu dociskania. Może być stosowany w przemyśle jak również w rzemiośle. Spoina charakteryzuje się dobrą wytrzymałością i przyczepnością. Końcową wytrzymałość złącze uzyskuje po 7-14 dniach.

Właściwości specjalne:
BOSTIK 1782 charakteryzuje się bardzo rzadką, jednorodną konsystencją co ułatwia precyzyjne łączenie elementów. Bardzo szybkie parowanie rozpuszczalników, maksymalnie skraca czas wysychania a co za tym idzie znacznie przyspiesza tempo prowadzonych prac.

ZASTOSOWANIE:
BOSTIK 1782 może być stosowany do łączenia wielu plastików np. sztywnego PCW, jak i miękkiego PCW z metalem, drewnem, betonem, kamieniem i innymi materiałami, gdy wymagana jest przeźroczysta spoina.

SPOSÓB UŻYCIA
Należy upewnić się czy powierzchnie, które mają być klejone są czyste, suche i dopasowane do siebie - należy usunąć z nich kurz, starą farbę, ropę naftową, tłuszcz, wosk i inne zanieczyszczenia. Temperatura podłoża, klejonego materiału oraz otoczenia powinna wynosić +15 - +20°C.
1. Dobrze wymieszaj klej.
2. Rozprowadź odpowiednio grubą warstwę kleju na podłożu oraz na klejonym materiale. Uwaga! Materiały o dużej absorpcji zagruntować rozcieńczonym klejem i pozostawić na 1 godz. przed położeniem następnej warstwy kleju.
3.Poczekaj aż klej przeschnie (nie będzie "moczył" palców), co trwa z reguły 5 minut i jest zależne od temp. materiału, otoczenia, jak również od wentylacji. Nie należy wydłużać czasu wysychania kleju do więcej niż 10 minut. Czas montażu można wydłużyć do ok. 60 minut aktywując klej na gorąco.
4.Połącz materiały i dokładnie do siebie dociśnij. Jeżeli chcesz otrzymać silną i trwałą spoinę, zwróć szczególną uwagę na dokładne połączenie obu powierzchni.

Karta charakterystyki Karta techniczna

Zobacz również