SZYBKIE PRZEJŚCIE:
- pasty do gwintów
- smary łożyskowe
- pasty montażowe
- smary do łańcuchów
- smary do uszczelek i oringów
- pasty smarne
- smar do prowadnic
- powłoki przeciwcierne
- do elementów elektrycznych

PASTY DO GWINTÓW

MOLYKOTE P 37
pasta smarna
OPIS
Ekstremalnie czysta pasta smarna do gwintów ze stali stopowych. Nie zawiera ołowiu, niklu, siarki, chloru, fluoru. Dobre zabezpieczenie antykorozyjne. Zapobiega pęknięciom naprężeniowym i zespawaniu.
ZASTOSOWANIE
Śruby, trzpienie, szpilki wykonane ze stali stopowych, odpornych na ekstremalnie wysokie temperatury. Z powodzeniem wykorzystywana w turbinach gazowych i parowych oraz w reaktorach jądrowych.

MOLYKOTE P 74
pasta smarna
OPIS
Pasta smarna do gwintów. Nie zawiera metali. Dobre zabezpieczenie antykorozyjne. Duża wytrzymałość obciążeniowa.
ZASTOSOWANIE
Śruby, trzpienie, łożyska ślizgowe, prowadnice liniowe, wałki, połączenia wciskane, uszczelnienia kołnierzy, sprężyny płaskie, śruby w układach wydechowych, świece zapłonowe, układy hamulcowe, zawiasy drzwiowe Szeroki zakres aplikacji w przemyśle chemicznym i petrochemicznym, papierniczym, samochodowym, drzewnym.

MOLYKOTE 1000
zabezpieczenie antykorozyjne
OPIS
Nie zawiera niklu i ołowiu. Dobre zabezpieczenie antykorozyjne. Duża wytrzymałość obciążeniowa. Umożliwia łatwy demontaż nawet po długiej pracy w wysokich temperaturach. Stały moment dokręcenia nawet przy wielokrotnym montażu i luzowaniu. Temperatura pracy od -30 st. C do 650 st. C.
ZASTOSOWANIE
odkładki, śruby, sworznie, szpilki, uszczelnienia połączeń gwintowych. Zalecana przy wysokich temperaturach, w środowiskach korozyjnych, gdy po montażu i rozruchu konieczne jest ponowne dociskanie lub występuje potrzeba częstych demontaży.

MOLYKOTE HSC
pasta smarna
OPIS
Stała miedziana pasta smarna do połączeń gwintowych. Nie zawiera niklu i ołowiu. Dobre zabezpieczenie antykorozyjne. Duża wytrzymałość obciążeniowa. Umożliwia łatwy demontaż nawet po długiej pracy w wysokich temperaturach. Zapewnia stały współczynnik tarcia. Dobra przewodność elektryczna.
ZASTOSOWANIE
Gwinty, uszczelnienia i kołnierze narażone na środowisko korozyjne i wysoką temperaturę np.: turbiny, silniki i zawory. Zalecana do elektrycznych elementów przewodzących. Szczególnie polecana w elektrowniach i elektrociepłowniach.
SMARY ŁOŻYSKOWE

BR 2 PLUS
smar uniwersalny
OPIS
Uniwersalny smar na bazie oleju mineralnego do ciężkich warunków pracy zawierający dwusiarczek molibdenu.
ZASTOSOWANIE
Łożyska toczne, łożyska ślizgowe, prowadnice liniowe, toczne elementy prowadnic, połączenia trzpieniowe, wrzeciona, ślimacznice.
WŁAŚCIWOŚCI
Szczególnie wysoka zdolność przenoszenia obciążeń.Niewielkie utlenianie się stąd odpowiedni do długotrwałych. zastosowań. Awaryjne smarowanie i ochrona przed zużyciem przez zawartość smarów stałych.Ochrona przed zarysowaniami. Dobra odporność przed wypłukaniem. Szczególne właściwości przylegania. Dobra ochrona przed korozją.

LONGTERM 2 PLUS
preparat smarowy
OPIS
Preparat smarowy do kombinacji metal / metal przy ruchu wolnym lub średnio szybkim i szczególnie wysokich obciążeniach.
ZASTOSOWANIE
- Używany z powodzeniem do łożysk, mechanizmów krzywkowych i sprzęgieł w pojazdach ciężkich, traktorach, dźwigach, koparkach, przenośnikach taśmowych i windach towarowych.
- Używany także tam gdzie istnieje ryzyko korozji ciernej, powstawania pęknięć (wżerów) (efekt Brinnela) lub wilgoci.

MULTILUB
smar
OPIS
Smar o wysokich parametrach do kombinacji metal / metal przy ruchu wolnym lub szybkim i średnich lub wysokich obciążeniach
ZASTOSOWANIE
- Smarowanie powierzchni ciernych o obciążeniach małych lub średnich oraz niskich lub wysokich prędkościach nawet w obecności wilgoci lub mgły
- Używany z powodzeniem do łożysk czołowych, prowadnic ślizgowych, prowadnic rolkowych, przegubów i sworzni, wałów wrzecion oraz wałów ślimakowych
- Używany do smarowania nadwozi dźwigów, dźwigów na samochodach oraz osprzętu dźwigowego
MOLYKOTE 33
smar silikonowy
OPIS
Smar silikonowy do szerokiego zakresu temperatur.
ZASTOSOWANIE
Smar do par ciernych metal/metal i plastik/metal przenoszących małe i średnie prędkości oraz małe obciążenia. Przeznaczony do pracy w ekstermalnie niskich temperaturach (-73oC). Stosowany do smarowania rolek i łożysk w chłodniach, przenośnych urządzeniach chłodniczych w wyposażeniu zewnętrznym samochodów (napędy lusterek, wycieraczek, szyb elektrycznych) instrumentach meteorologicznych i sprzęcie optycznym. Występuje w dwóch rodzajach - light oraz medium.
PASTY MONTAŻOWE

MOLYKOTE G-RAPID PLUS
pasta smarna
OPIS
Pasta smarna ze stałymi cząstkami smarnymi o szczególnie niskim współczynniku tarcia do montażu i dotarcia metalowych części maszyn.
ZASTOSOWANIE
- Odpowiednia do uzyskania napięcia wstępnego we wszystkich typach połączeń części maszyn w maszynach nowych i przekładniach. Ciągłe smarowanie części maszyn, które pracują niezbyt często lub niewiele a także przy wierceniu, przecinaniu, nacinaniu gwintów.
- Używana z powodzeniem do smarowania wrzecion, zaworów, pomp, wałów gwintowanych, przekładni zębatych, przekładni transmisyjnych, śrub pociągowych, zamocowań, prowadnic narzędzi obrabiarek oraz do napinania wstępnego i montażu łożysk kulkowych i walcowych, kół transmisyjnych, kołnierzy i sworzni.

MOLYKOTE G-n PLUS
pasta smarna
OPIS
Pasta smarna służąca łatwemu montażowi oraz dotarciu metalowych części maszyn.
ZASTOSOWANIE
- Uzyskanie napięcia wstępnego we wszystkich typach połączeń części maszyn w maszynach nowych i przekładniach.
- Ciągłe smarowanie części maszyn, które pracują niezbyt często lub niewiele a także przy wierceniu, przecinaniu, nacinaniu gwintów.
- Używana z powodzeniem do smarowania wrzecion, zaworów, pomp, wałów gwintowanych, przekładni zębatych, przekładni transmisyjnych, śrub, prowadnic narzędzi obrabiarek oraz do napinania wstępnego i montażu łożysk kulkowych, kół, podkładek dystansowych, kołnierzy i sworzni.

MOLYKOTE DX
pasta smarna
OPIS
Lekko zabarwiona pasta smarna ze stałymi składnikami smarnymi używana do montażu i długoterminowego smarowania metalowych części maszyn.
ZASTOSOWANIE
- Powierzchnie ślizgowe i punkty cierne narażone na wysokie obciążenia, wymagające czystego smarowania szczególnie przy niskich i średnich prędkościach
- Używana z powodzeniem np. w wielu punktach ciernych sprzętu elektrycznego i gospodarstwa domowego, maszyn pakujących i biurowych, instrumentów precyzyjnych, maszyn przemysłu spożywczego jak również w maszynach włókienniczych i przetwórstwa plastików.

MOLYKOTE D
pasta stała
OPIS
Jasna, stała pasta do smarowania bloków i docierania części metalowych.
ZASTOSOWANIE
- Do powierzchni ślizgowych i ciernych narażonych na ciężkie obciążenia, wymagające czystego smarowania, szczególnie przy niskich szybkościach i jako smar przy docieraniu.
- Skuteczne, na przykład, do wielu styków ciernych elektrycznych i domowych urządzeń, maszyn do pakowania i biurowych, aparatur precyzyjnych, maszyn przemysłu spożywczego i napoi, jak również do maszyn włókienniczych i plastików.
- Tam gdzie jest niemożliwe smarowanie cienką warstwą, zalecane jest stosowanie białej uniwersalnej pasty smarnej MOLYKOTE DX. Może być również aplikowana pędzlem lub szmatą, a nawet może być nakładana pistoletem do smarów.

MOLYKOTE P 74
pasta stała
OPIS
Pasta smarna do gwintów. Nie zawiera metali. Dobre zabezpieczenie antykorozyjne. Duża wytrzymałość obciążeniowa.
ZASTOSOWANIE
Śruby, trzpienie, łożyska ślizgowe, prowadnice liniowe, wałki, połączenia wciskane, uszczelnienia kołnierzy, sprężyny płaskie, śruby w układach wydechowych, świece zapłonowe, układy hamulcowe, zawiasy drzwiowe Szeroki zakres aplikacji w przemyśle chemicznym i petrochemicznym, papierniczym, samochodowym, drzewnym

MOLYKOTE Cu-7439
pasta stała
OPIS
Pasta z miedzią do smarowania części narażonych na wysokie temperatury, wysokie ciśnienia i wpływ korozji.
ZASTOSOWANIE
Nadaje się doskonale do smarowania w strefach gdzie potrzebna jest ochrona przed wodą, parą i korozją, np. mechanizmy hamulców,. Uszczelnienia kołnierzy, wkręty tłumików samochodowych.
SMARY DO ŁAŃCUCHÓW

MOLYKOTE MKL-N
smar do łańcuchów
OPIS
Silnie adhezyjny smar do łańcuchów - zawiesina cząstek stałych w rozpuszczalniku. Silnie adhezyjny, właściwości penetracji, odporny na gorącą i zimną wodę. Kompatybilny w materiałami O-ringów.
ZASTOSOWANIE
Wysokoobrotowe łańcuchy w motocyklach i maszynach. Przemysłowe napędy łańcuchowe w szerokim zakresie wielkości i prędkości.
SMARY DO USZCZELEK I ORINGÓW

DOW CORNING 111

smary do uszczelek i origów kombinacji plastik/plastik i plastik/metal
OPIS
Smar i uszczelniacz silikonowy do zaworów.
ZASTOSOWANIE
Kurki i zawory w aparaturze pneumatycznej i urządzeniach do zmiękczania wody, w maszynach przemysłu spożywczego (USDA H1), w optyce, w urzadzeniach przeładunkowych. Tworzy barierę ochronną przed wpływem chemikaliów. Uszczelniacz do systemów próżniowych i ciśnieniowych. Uszczelniacz w sprzęcie, urządzeniach pracujących w zmiennych warunkach atmosferycznych, do aplikacji morskich. B. wysoki punkt kroplenia - smar nie wycieka z punktów smarnych. Dopuszczenia USDA H1, Water Britisch Council, DVGW (aplikacje z gazem).
MOLYKOTE PG 65
smar syntetyczny
OPIS
Smar syntetyczny do wysokich obciążeń do kombinacji plastik/plastik i plastik/metal.
ZASTOSOWANIE
Wysokoobciążone przekładnie żebate metalowe i plastikowe, łożyska pomp, systemy hydrauliczne, prowadnice itp. Dobrze tłumiący hałas, kompatybilny z większością plastików i elastomerów.

PULSAR AS-4T
środek smarny
OPIS / ZASTOSOWANIE
Syntetyczny, bezzapachowy, obojętny chemicznie środek smarny z dodatkiem teflonu (PTFE). Przeznaczony do wszelkich połączeń metali, tworzyw sztucznych, i gumy. Zapobiega zatarciom i korozji. Przeznaczony do użytku we wszystkich urządzeniach, nawet poddawanych wysokim obciążeniom temperaturowym. Nie jest rozpuszczalny w wodzie (jest hydrofobowy czyli odporny na spłukiwanie). Stosowany jest jako środek smarny w kołach zębatych z tworzyw czy metali kolorowych, ze względu na znakomite przewodnictwo cieplne i wysoką odporność na przebicie stosowany jest jako preparat pod radiatory lub do kopułek kabli wysokiego napięcia. Jako zabezpieczenie smar silikonowy zteflonem można stosować do klem akumulatorów oraz do zabezpieczania uszczelek gumowych przed zamarzaniem i starzeniem się. Dodatek teflonu w składzie zwiększa właściwości smarne i zwiększa odporność smaru na naciski.
Zakres temp. pracy od -40*C do +200*C. W tym zakresie temperatur smar nie zmienia lepkości.
PASTY SMARNE

MOLYKOTE DX

środek antykorozyjny
OPIS
Lekko zabarwiona pasta smarna ze stałymi składnikami smarnymi używana do montażu i długoterminowego smarowania metalowych części maszyn.
ZASTOSOWANIE
- Powierzchnie ślizgowe i punkty cierne narażone na wysokie obciążenia, wymagające czystego smarowania szczególnie przy niskich i średnich prędkościach
- Używana z powodzeniem np. w wielu punktach ciernych sprzętu elektrycznego i gospodarstwa domowego, maszyn pakujących i biurowych, instrumentów precyzyjnych, maszyn przemysłu spożywczego jak również w maszynach włókienniczych i przetwórstwa plastików.
SMAR DO PROWADNIC

MOLYKOTE PTFE-N

smar do prowadnic
OPIS
Powłoka przeciwtarciowa schnąca na powietrzu.
ZASTOSOWANIE
Części gumowe, prowadnice, zawiasy, drobne mechanizmy w sprzęcie biurowym. Zapewnia ekstremalnie niski współczynnik tarcia.
Przeznaczona do niskich i średnich obciążeń.

MOLYKOTE TP-42

pasta smarna
OPIS
Miękka pasta smarna odporna na działanie wysokich obciążeń. Produkt rekomendowany i stosowany w zasiskach maszynowych.
ZASTOSOWANIE
Smarowanie uchwytów i zacisków samocentrujących w obrabiarkach, prowadnic narzędziowych i połączeń czop - piasta. Produkt bardzo silnie adhezyjny, szczególnie odporny na działanie i wypłukiwanie przez wodę i emulsje chłodzące. Zapobiega miejscowym szczepieniom metalu, zapewnia dobrą ochronę przed korozją i wpływem wilgoci. Nie twardnieje.
POWŁOKI PRZECIWCIERNE

MOLYKOTE PTFE-N

powłoki przeciwcierne
OPIS
Smar suchy utwardzalny na powietrzu
ZASTOSOWANIE
Części gumowe, prowadnice, zawiasy, drobne mechanizmy w sprzęcie biurowym. Zapewnia ekstremalnie niski współczynnik tarcia.
Przeznaczona do niskich i średnich obciążeń.

MOLYKOTE D 321 R

smar suchy
OPIS
Smar suchy utwardzalny na powietrzu.
ZASTOSOWANIE
- Do kombinacji metal/ metal przy ruchu wolnym lub średnio szybkim i wysokich obciążeniach.
- Odpowiedni do ciągłego smarowania wysoko obciążonych prowadnic ślizgowych o niski prędkościach ruchu oscylacyjnego lub przerywanego
- Poprawia proces dotarcia nadaje się do stosowania w wysokiej próżni i ekstremalnych temperaturach.
- Używany z powodzeniem do sworzni cylindrów, prowadników tosterów, mechanizmów lusterek samochodowych, przełączników wysokonapięciowych przy dotarciu wysoko obciążonych przekładni zębatych.
CECHY
- Schnie na powietrzu
- Likwiduje drgania cierne
- Duża odporność na starzenie
DO ELEMENTÓW ELEKTRYCZNYCH
DOW CORNING 4
smar do elementów elektrycznych
OPIS
Smar - uszczelniacz silikonowy o specjalnych właściwościach dielektrycznych.
ZASTOSOWANIE
Środek impregnujący przed wilgocią uszczelki w lotnictwie, do doszczelniania systemów zapłonowych na statkach, połączeń elektrycznych, instalacji, terminali oprzyrządowania itp. Również jako smar i uszczelniacz do przyłączy kablowych, systemów zasilania, przełączników, elementów z plastiku i gumy, do uszczelek typu O-ring oraz we wszelkiego rodzaju kombinacjach metal - plastik, metal - guma. Produkt stabily chemicznie, bezwonny, posiada certyfikat militany MIL.
MOLYKOTE 33
smar silikonowy
OPIS
Smar silikonowy do szerokiego zakresu temperatur.
ZASTOSOWANIE
Smar do par ciernych metal/metal i plastik/metal przenoszących małe i średnie prędkości oraz małe obciążenia. Przeznaczony do pracy w ekstermalnie niskich temperaturach (-73oC). Stosowany do smarowania rolek i łożysk w chłodniach, przenośnych urządzeniach chłodniczych w wyposażeniu zewnętrznym samochodów (napędy lusterek, wycieraczek, szyb elektrycznych) instrumentach meteorologicznych i sprzęcie optycznym. Występuje w dwóch rodzajach - light oraz medium.