SZYBKIE PRZEJŚCIE
- masy uszczelniająco-klejące
- środki odtłuszczająco-gruntujące
- środki pomocnicze
MASY USZCELNIAJĄCO-KLEJĄCE
 

BOSTIK 1600 AKRYLTÄTMASSA
masa akrylowa na bazie wodnej
OPIS:
Ekologiczna, elastyczna masa akrylowa na bazie wodnej. Posiada konsystencję pasty bez włókien. Łatwa do wyciskania, lekko kurczy się podczas schnięcia, nie pęka. Można używać bez podgrzewania do temperatury -5°C. Nie nadaje się do karoserii samochodowych. Bez narażenia na zniszczenie może przebywać w niskich temperaturach, w krótkich okresach czasu w trakcie transportu. Sucha powierzchnia fugi już po ok. 30 minutach jest odporna na warunki atmosferyczne, elastycz n a i można ją malować. Posiada dużą przyczepność do galwanizowanych blach, PCV itp. pomimo zimnych lub wilgotnych powierzchni.
ZASTOSOWANIE:
Do uszczelniania konstrukcji metalowych, kanałów wentylacyjnych, połączeń gwintowanych itp.
Jako klej, tam gdzi e występują gęste płyny oraz na powierzchniach chłonących wilgoć, np. klejenie materiałów izolacyjnych. Przy łączeniu płyt metalowych (blach) tłumi drgania. Ma zastosowanie w pracach budowlanych na zewnątrz i we wnętrzach, przy uszczelnianiu dachów, połąc z eń rurowych, rynien, pęknięć, cokołów i fasad
okien dachowych.
UWAGA!
Podczas użycia na zewnątrz chronić przed deszczem do momentu całkowitego stwardnienia fugi.
 

DINITROL 460
uszczelniacz do szyb
OPIS / ZASTOSOWANIE
Masa uszczelniająca czarna do szyb montowanych na uszczelkę gumową, umieszczana na styku uszczelki gumowej i szyby oraz uszczelki gumowej i zagłębienia okiennego karoserii.

DINITROL 500
masa klejąca i uszczelniające
OPIS / ZASTOSOWANIE
1-składnikowa masa klejąca i uszczelniająca na bazie poliuretanu. Do bezpośredniego wklejania przednich, tylnych i bocznych szyb w samochodach; szybkoschnąca. Kolor czarny.

DINITROL 500 zestaw duży
masa klejąca i uszczelniające
OPIS / ZASTOSOWANIE
1-składnikowa masa klejąca i uszczelniająca na bazie poliuretanu. Do bezpośredniego wklejania przednich, tylnych i bocznych szyb w samochodach; szybkoschnąca. Kolor czarny.

DINITROL 500 zestaw mały
masa klejąca i uszczelniające
OPIS
1-składnikowa masa klejąca i uszczelniająca na bazie poliuretanu. Do bezpośredniego wklejania przednich, tylnych i bocznych szyb w samochodach; szybkoschnąca. Kolor czarny.

DINITROL 501 FC
masa klejąca i uszczelniające

OPIS / ZASTOSOWANIE
1-składnikowa masa klejąca i uszczelniająca. Do bezpośredniego wklejania przednich, tylnych i bocznych szyb w samochodach. Przeprowadzony na stabilność bezpieczną 'Crash-Test' został osiągnięty po upływie 1 godziny.

DINITROL 501 FC-HM
klej utwardzalny
OPIS / ZASTOSOWANIE
Jednoskładnikowy poliuretanowy klej utwardzalny pod wpływem wilgoci. Przeznaczony do wklejania szyb samochodowych. Jest szybko utwardzalny. Ponadto posiada wysokomodułowe właściwości dodające siły i większej wytrzymałości karoserii. Wysoka wytrzymałość i elastyczność.

DINITROL 503 Megafix
klej utwardzalny
OPIS / ZASTOSOWANIE
Jednoskładnikowy poliuretanowy klej utwardzalny pod wpływem wilgoci. Przeznaczony do wklejania szyb samochodowych. Charakteryzuje się szybkim utwardzaniem i wytrzymałością. Ponadto posiada wysoko modułowe właściwości dodające siły i większej wytrzymałości karoserii.

DINITROL 504 HM-LC
klej do szyb samochodowych
OPIS / ZASTOSOWANIE
Poliuretanowy klej do klejenia szyb samochodowych, szybko-schnący pod wpływem wilgoci, klej posiada wysoko modułowe właściwości, dające większą moc i zwiększające wytrzymałości karoserii. Charakteryzuje się niską przewodnością prądu. Szczególnie zalecany do szyb z antenami.

DINITROL 506 Thermofix
klej do wklejania szyb w niskich temperaturach
OPIS / ZASTOSOWANIE
Dinitrol 506 Thermofix odpowiedni do wklejania szyb w niskich temperaturach (-10*C).
Jest 1-k klejem do wklejania szyb w pojazdach, stosowany na ciepło, wiąże pod wpływem wilgoci. Szybko wiążący klej DIN 506 Thermofix bardzo szybko osiąga pełną twardość i siłę. Dzieje się to w wyniku szybkiego chłodzenia/stygnięcia rozgrzanej masy. Dzięki czemu unikamy ''ślizgania się'' szyby po jej wstawieniu.

DINITROL 512 2K HM
klej poliuretanowy
OPIS / ZASTOSOWANIE
Dwuskładnikowy klej poliuretanowy przeznaczony min. do wklejania szyb samochodowych, łączeń konstrukcyjnych itp. Szybko-schnący niezależnie od wilgotności. Posiada bardzo wysoki współczynnik wytrzymałości i niską przewodność elektryczną. Powinien być stosowany z primerem (podkładem) dobranym w zależności od podłoża.

DINITROL 600
masa klejąca
OPIS / ZASTOSOWANIE
Jedno-komopnentowa strukturalna masa klejąca służąca do strukturalnego łączenia stali, aluminium, drewna, gumy, szkła, tworzyw sztucznych, karoserii, itp. Stosowany w kombinacji z produktem DINITROL 625. Kolor biały.

DINITROL 710 Polimer
uszczelniacz do spoin
OPIS / ZASTOSOWANIE
MS- polimerowy uszczelniacz do spoin, wolny od silikonu, izocyjanianów i od rozpuszczalników. Może być malowany systemem lakierowania 'mokre na mokre'. Jest używany do prac uszczelniających na wszystkich spoinach i zakładkach w obrębie karoserii samochodowej, wagonach kolejowych i przyczepach kempingowych. DINITROL 710 ma wyższą wytrzymałość i elastyczność niż DINITROL 705. Nadaje się na powierzchnie takie jak: czysty metal, galwanizowany metal, drewno, aluminium, na pomalowane powierzchnie, oraz wiele odmian plastików za wyjątkiem PE, PP, PTFE.

DINITROL 750 Polimer
polimerowe szczeliwo
OPIS / ZASTOSOWANIE
Jednoskładnikowe MS Polimerowe szczeliwo, utwardzane pod wpływem wilgoci. Przeznaczone do uszczelniania wszelkich połączeń w nadwoziach samochodów, wagonach kolejowych i przyczepach turystycznych. Nie zawiera izocjanianów. Posiada dobre właściwości wygłuszające. Nanosić-natriskiwać pistoletem DIN 9053. Kolor szary i czarny.

DINITROL 755 Polimer
polimerowy uszczelniacz do spoin
OPIS / ZASTOSOWANIE
MS- polimerowy uszczelniacz do spoin, wolny od silikonu, izocyjanianów i od rozpuszczalników. Może być malowany systemem lakierowania 'mokre na mokre'. Jest używany do prac uszczelniających na wszystkich spoinach i zakładkach w obrębie karoserii samochodowej, wagonach kolejowych i przyczepach kempingowych. Nadaje się na powierzchnie takie jak: czysty metal, galwanizowany metal, drewno, aluminium, na pomalowane powierzchnie, oraz wiele odmian plastików za wyjątkiem PE, PP, PTFE.

DINITROL D-9000
poliuretan utwardzany pod wpływem wilgoci
OPIS / ZASTOSOWANIE
Najwyższa odporność temperaturowa, duża tolerancja. Połączenie najwyższej jakości i wytrzymałości.
 

PULSAR MS-45, MS-60
masy klejącouszczelniające
OPIS / ZASTOSOWANIE
PULSAR MS-60 - to jednoskładnikowa masa klejącouszczelniająca na bazie modyfikowanego polimeru silanowego (MS-Polimeru), utwardzająca się pod wpływem wilgoci z powietrza. Produkt osiąga wysoką przyczepność do większości materiałów występujących w budownictwie dla różnych materiałów: stali, aluminium, stali kwasoodpornej, szkła, kamienia, ceramiki, gumy, drewna, itp., oraz mechanice maszyn a po związaniu wykazuje bardzo dobrą wytrzymałość, szczególnie na obciążenia dynamiczne.
PULSAR MS-60 ze względu na łatwość aplikacji oraz bardzo dobre parametry klejąco-uszczelniające znajduje zastosowanie w bardzo wielu gałęziach przemysłu oraz pracach warsztatowych takich jak:
- Spoinowanie i łączenie elementów z przeznaczeniem do pracy w zmiennych warunkach klimatycznych i sanitarnych,
- Klejenie konstrukcyjne i uszczelnianie połączeń blach, profili metalowych, szkła, tworzyw, w produkcji pojazdów, statków, kontenerów, obiektów budownictwa przemysłowego i mieszkaniowego,
- Łączenie detali w produkcji elektronicznej, elektrotechnicznej, mechanicznej, meblarskiej, wyrobach artystycznych i użytkowych.,
- Elastyczne spoinowanie i wypełnianie przed malowaniem i lakierowaniem (nawet farbami wodnymi).

PULSAR PU-50
klej konstrukcyjny
OPIS / ZASTOSOWANIE
Klej przeznaczony jest do przyklejania i uszczelniania wszelkiego rodzaju połączeń w motoryzacji i budownictwie. Klejem łączy się elementy przy produkcji łodzi i jachtów. Jest niezbędnym narzędziem przy produkcji izoterm w samochodach dostawczych, służy do produkcji przyczep oraz do prac wykończeniowych w produkcji autobusów i wagonów. W budownictwie służy do wykonywania dylatacji i uszczelniania elementów poszycia dachów, szczególnie metalowych. Stosowany jest do uszczelniania konstrukcji metalowych przy produkcji zasobników i silosów. Produkt o wszechstronnych zastosowaniach, odporny na promieniowanie UV i warunki atmosferyczne, może być malowany.
 
Sikaflex 221
poliuretan 1-komp. morski

OPIS / ZASTOSOWANIE
Materiał do uszczelniania i klejenia konstrukcji
Sikaflex 252
poliuretan 1-komp. morski

OPIS / ZASTOSOWANIE
Klej konstrukcyjny o konsystencji sztywnej pasty, utwardzajacy się pod wpływem wilgoci z otoczenia do konsystencji elastomeru.
SikaFast 521 UV
masa uszczelniająca

OPIS:
Sikaflex®- 521 UV jest uniwersalną, elastyczną, jednoskładnikową poliuretanowohybrydową masą uszczelniającą, która pod wpływem wilgoci zawartej w powietrzu utwardza się do trwałego elastomeru. Sikaflex®- 521 UV nie zawiera izocyjanianów i produkowany jest zgodnie z systemami ISO 9001/14001, gwarantującym wysoką jakość produktu.
ZASTOSOWANIE:
Sikaflex®-521UV jest odpowiednim materiałem do wykonywania trwałych, elastycznych uszczelnień o wysokich parametrach wytrzymałościowych. Materiałami, które w sposób skuteczny i trwały można uszczelniać są: drewno, różnego rodzaju metale, metale zagruntowane, pokryte powłokami lakierniczymi, materiały ceramiczne i tworzywa sztuczne. Z uwagi na możliwość powstania naprężeń pękających w materiałach przeźroczystych i pigmentowanych, należy przestrzegać zaleceń producentów.
ŚRODKI ODTŁUSZCAJĄCE, GRUNTUJĄCE

DINITROL 520
zmywacz, śr. czyszczący
OPIS / ZASTOSOWANIE
Zmywacz - środek czyszczący, polepszający przyczepność, stosowany w procesie wklejania szyb samochodowych.

DINITROL 528
podkład do szyb
OPIS / ZASTOSOWANIE
Podkład do szyb, po nałożeniu tworzy powłokę ( film ), która chroni przed promieniami UV. Poprawia przyczepność pomiędzy malowaną powierzchnią a klejem. Jest to jednostopniowy podkład nie wymagający aktywatora. Charakteryzuje się niską przewodność prądu.

DINITROL 530
podkład
OPIS / ZASTOSOWANIE
Primer - podkład, poprawiający przyczepność, tworzący powłokę w kolorze czarnym, która chroni przed promieniami UV, zabezpiecza przed korozją oraz charakteryzuje się niską przewodnością prądu.

DINITROL 540
reaktywator
OPIS / ZASTOSOWANIE
Środek bezbarwny oparty na rozpuszczalnikach aktywator przeznaczony do poprawienia przyczepności - stosowany w systemie PUR -RIM tj: do już naniesionego fabrycznie kleju na szybę.

DINITROL 550
podkład
OPIS / ZASTOSOWANIE
Primer - podkład przeznaczony do stosowania na uprzednio przygotowane oczyszczone powierzchnie, w celu polepszenia przyczepności kleju. Odpowiedni do stosowania na blachę galwanizowaną, aluminium, stal, włókno szklane, wzmocniony poliester oraz różne malowane powierzchnie..

DINITROL 560
aktywator
OPIS / ZASTOSOWANIE
Aktywator przeznaczony do przygotowania szyb pokrytych powłoką podkładową z PCV lub zamkniętych w obudowie z PCV. Produkt na bazie - rozcieńczalników.

DINITROL 7250
środek do mycia szyb
OPIS / ZASTOSOWANIE
Środek do mycia szyb (pianka i płyn). Usuwa olej, silikon, nikotynę i zabrudzenia po insektach na szybach i lustrach, do stosowania wewnętrznego i zewnętrznego.
ŚRODKI POMOCNICZE

Aplikator, pędzelek z filcu

 

Drut do wycinania szyb

- drut stalowy kwadrat
- drut stalowy pleciony