PULSAR MS-45

PULSAR MS-60

masy klejącouszczelniające
OPIS / ZASTOSOWANIE
PULSAR MS-60 - to jednoskładnikowa masa klejącouszczelniająca na bazie modyfikowanego polimeru silanowego (MS-Polimeru), utwardzająca się pod wpływem wilgoci z powietrza. Produkt osiąga wysoką przyczepność do większości materiałów występujących w budownictwie dla różnych materiałów: stali, aluminium, stali kwasoodpornej, szkła, kamienia, ceramiki, gumy, drewna, itp., oraz mechanice maszyn a po związaniu wykazuje bardzo dobrą wytrzymałość, szczególnie na obciążenia dynamiczne.
PULSAR MS-60 ze względu na łatwość aplikacji oraz bardzo dobre parametry klejąco-uszczelniające znajduje zastosowanie w bardzo wielu gałęziach przemysłu oraz pracach warsztatowych takich jak:
- Spoinowanie i łączenie elementów z przeznaczeniem do pracy w zmiennych warunkach klimatycznych i sanitarnych,
- Klejenie konstrukcyjne i uszczelnianie połączeń blach, profili metalowych, szkła, tworzyw, w produkcji pojazdów, statków, kontenerów, obiektów budownictwa przemysłowego i mieszkaniowego,
- Łączenie detali w produkcji elektronicznej, elektrotechnicznej, mechanicznej, meblarskiej, wyrobach artystycznych i użytkowych.,
- Elastyczne spoinowanie i wypełnianie przed malowaniem i lakierowaniem (nawet farbami wodnymi).

PULSAR PU-50
klej konstrukcyjny
OPIS / ZASTOSOWANIE
Klej przeznaczony jest do przyklejania i uszczelniania wszelkiego rodzaju połączeń w motoryzacji i budownictwie. Klejem łączy się elementy przy produkcji łodzi i jachtów. Jest niezbędnym narzędziem przy produkcji izoterm w samochodach dostawczych, służy do produkcji przyczep oraz do prac wykończeniowych w produkcji autobusów i wagonów. W budownictwie służy do wykonywania dylatacji i uszczelniania elementów poszycia dachów, szczególnie metalowych. Stosowany jest do uszczelniania konstrukcji metalowych przy produkcji zasobników i silosów. Produkt o wszechstronnych zastosowaniach, odporny na promieniowanie UV i warunki atmosferyczne, może być malowany.

SikaFast ® 3121
klej akrylowy
OPIS / ZASTOSOWANIE
SikaFast®- jest szybkoschnącym dwuskładnikowym klejem akrylowy.Zapewnia bardzo wysoką wytrzymałość wiązania stosuje się do szerokiej gamy podłoży z małym lub żadnym przygotowaniem powierzchni. Jest przeznaczony do klejenia i może  zastępować spawanie, nitowanie, zaciskania, mocowania mechanicznego i innych technik

SikaFast ® 3131
klej akrylowy
OPIS / ZASTOSOWANIE
SikaFast ® -3131 jest nieznacznie wolniejszy klejem (w porównaniu do 3121) dwuskładnikowy części strukturalnych klej akrylowy.Zapewnia bardzo wysoką wytrzymałość wiązania stosuje się do szerokiej gamy podłoży z małym lub żadnym przygotowaniem powierzchni. Jest przeznaczony do klejenia i może  zastępować spawanie, nitowanie, zaciskania, mocowania mechanicznego i innych technik.

SikaFast ® 3161
klej akrylowy
OPIS / ZASTOSOWANIE
SikaFast ® 3161 jest elastyczny, dwuskładnikowym 10:1klejem akrylowy przeznaczony do łączenia elementów narażonych na duże obciążenia mechaniczne. SikaFast ® -3161 doskonale przenosi siły działające na konstrukcje, posiada właściwości wygłuszające. Wykazuje doskonałą przyczepność do większości materiałów przy minimalnym przygotowaniu powierzchni. SikaFast ® -3161 zastępuje tradycyjne łączenia elementów konstrukcyjnych zastępuje spawanie, nitowanie, zaciskanie i inne techniki mocowania mechanicznego. SikaFast ® -3161 nadaje się do klejenia płyt boku, pokład kadłuba, dachy, podłogi i inne elementy wykonane z aluminium, stali nierdzewnej lub ocynkowanej stali i polimerów wzmocnionych włóknem szklanym.

SikaFast 5211
szybkowiążący, dwuskładnikowy klej konstrukcyjny

OPIS:
SikaFast 5211 jest szybko utwardzającym się, elastycznym, dwuskładnikowym klejem opartym na nowej technologii ADP-bezkwasowym polimerze, pochodnym akryli. W stanie nieutwardzonym klej ma postać pasty, niespływającej, niepalnej, która pozwala na łatwe i precyzyjne nakładanie.
SikaFast 5211 jest produkowany według systemu ISO 9001/14001, gwarantującego wysoką jakość materiału.
ZASTOSOWANIE:
Klej SikaFast 5211 to szybko utwardzający się klej nowej generacji, który zastępuje zgrzewanie, nitowanie oraz innemechaniczne techniki mocowania. Nadaje się do wytrzymałościowych połączeń różnych typów powierzchni, łącznie z tworzywami, powłokami nawierzchniowymi, itp.

SikaFast 5215
szybkowiążący, dwuskładnikowy klej konstrukcyjny

OPIS:
SikaFast 5215 jest szybko utwardzającym się, elastycznym, dwuskładnikowym klejem opartym na nowej technologii ADP-bezkwasowym polimerze, pochodnym akryli. W stanie nieutwardzonym klej ma postać pasty, niespływającej, niepalnej, która pozwala na łatwe i precyzyjne nakładanie.
SikaFast 5215 jest produkowany według systemu ISO 9001/14001, gwarantującego wysoką jakość materiału.
ZASTOSOWANIE:
Klej SikaFast 5215 to szybko utwardzający się klej nowej generacji, który zastępuje zgrzewanie, nitowanie oraz innemechaniczne techniki mocowania. Nadaje się do wytrzymałościowych połączeń różnych typów powierzchni, łącznie z tworzywami, powłokami nawierzchniowymi, itp.

SikaFast 5221
szybkowiążący, dwuskładnikowy klej konstrukcyjny

OPIS:
SikaFast 5221 jest szybko utwardzającym się, elastycznym, dwuskładnikowym klejem opartym na nowej technologii ADP-bezkwasowym polimerze, pochodnym akryli. W stanie nieutwardzonym klej ma postać pasty, niespływającej, niepalnej, która pozwala na łatwe i precyzyjne nakładanie.
SikaFast 5221 jest produkowany według systemu ISO 9001/14001, gwarantującego wysoką jakość materiału.
ZASTOSOWANIE:
Klej SikaFast 5221 to szybko utwardzający się klej nowej generacji, który zastępuje zgrzewanie, nitowanie oraz innemechaniczne techniki mocowania. Nadaje się do wytrzymałościowych połączeń różnych typów powierzchni, łącznie z tworzywami, powłokami nawierzchniowymi, itp.

Sika® ADPrep 5901
preparat do przygotowania powierzchni pod kleje systemu Sika® ADP
OPIS:
Sika® ADPrep-5901 jest specjalnie stworzonym preparatem do czyszczenia i aktywowania powierzchni, przed zastosowaniem klejów systemu Sika® ADP np. SikaFast®. Sika® ADPrep-5901 produkowany jest zgodnie z systemami ISO 9001/14001, gwarantującym wysoką jakość produktu.
ZASTOSOWANIE:
Sika® ADPrep-5901, jest integralna częścią systemu klejowego Sika® ADP. Stosowany jest jako środek czyszczący do wszystkich powierzchni np. metale, tworzywa oraz w innych przypadkach, poprawiając przyczepność.
Sikaflex 221
poliuretan 1-komp. morski

OPIS / ZASTOSOWANIE
Materiał do uszczelniania i klejenia konstrukcji
Sikaflex 252
poliuretan 1-komp. morski

OPIS / ZASTOSOWANIE
Klej konstrukcyjny o konsystencji sztywnej pasty, utwardzajacy się pod wpływem wilgoci z otoczenia do konsystencji elastomeru.
SikaFast 521 UV
masa uszczelniająca

OPIS:
Sikaflex®- 521 UV jest uniwersalną, elastyczną, jednoskładnikową poliuretanowohybrydową masą uszczelniającą, która pod wpływem wilgoci zawartej w powietrzu utwardza się do trwałego elastomeru. Sikaflex®- 521 UV nie zawiera izocyjanianów i produkowany jest zgodnie z systemami ISO 9001/14001, gwarantującym wysoką jakość produktu.
ZASTOSOWANIE:
Sikaflex®-521UV jest odpowiednim materiałem do wykonywania trwałych, elastycznych uszczelnień o wysokich parametrach wytrzymałościowych. Materiałami, które w sposób skuteczny i trwały można uszczelniać są: drewno, różnego rodzaju metale, metale zagruntowane, pokryte powłokami lakierniczymi, materiały ceramiczne i tworzywa sztuczne. Z uwagi na możliwość powstania naprężeń pękających w materiałach przeźroczystych i pigmentowanych, należy przestrzegać zaleceń producentów.