SZYBKIE PRZEJŚCIE:
- dla elektroniki
- dla przemysłu
DLA ELEKTRONIKI

KONTAKT CHEMIE 60
środek czyszczący
OPIS
Usuwa tlenki, czyści styki rozpuszczając tlenki. Jest szczególnie polecany do regeneracji skorodowanych, zużytych i zabrudzonych styków. Po jego użyciu przywracana jest niska rezystancja styku gwarantująca mały spadek napięcia.
ZASTOSOWANIE
- Zapewnia czystość styków przy stosowaniu technologii AM, FM i UHF i wszędzie gdziekolwiek styki elektryczne wymagają czystości.
- Usuwa tlenki ze wszelkiego rodzaju styków stosowanych w urządzeniach elektrycznych i elektronicznych a w szczególności z:
przełączników, styków w gniazdach i wtykach, podstawek pod układy scalone, oprawek do żarówek, uchwytów bezpieczników, styków w kondensatorach.

KONTAKT CHEMIE WL
środek czyszczący
OPIS
preparat zmywający tłuste zabrudzenia, środek czyszczący na bazie mieszanki rozpuszczalników, zapewniający odtłuszczanie i mycie części i komponentów elektronicznych oraz złącz elektrycznych.
ZASTOSOWANIE
Stosowany do czyszczenia i odtłuszczania większościtypów elementów elektrycznych i elektronicznych:
- styków w gniazdach i wtyczkach
- styków ślizgowych i styczników
- komutatorów silników elektrycznych
- przekaźników.

KONTAKT CHEMIE DEGREASER 65
środek myjący i odtłuszczający
OPIS
Zapewnia czyste styki urządzeiach elektrycznych. DEGREASER 65 to wysoce efektywny środek myjący i odtłuszczający. Przydatny, gdy tłuszcz i substancje oleiste utrudniają funkcjonowanie silników i urządzeń elektrycznych.
ZASTOSOWANIE
Doskonały do czyszczenia i odtłuszczania:
- silników elektrycznych
- transformatorów
- urządzeń elektromechanicznych
- wyłączników wysokonapięciowych
- elementów urządzeń klimatyzacyjnych
- instalacji antenowych
- szyn zbiorczych
- kabli
- urządzeń zapłonowych
- łączówek
- narzędzi.

KONTAKT CHEMIE IPA
środek zwiększający przewodność
OPIS
Uniwersalny srodek czyszczący do elektroniki, mechaniki precyzyjnej i optyki. Produkt jest w 99% czystym alkoholem izopropylowym w aerozolu. Idealny jako uniwersalny środek czyszczący poprawiający parametry i niezawodność działania urządzeń elektrycznych i elektronicznych.
ZASTOSOWANIE
Czyści:
urządzenia optyczne, złącza światłowodów, lusterka, metalowe powierzchnie polerowane, głowice magnetyczne w sprzęcie audio-video, napędy dysków i wałki gumowe, płytki drukowane.
Usuwa smary żywiczne, tłuszcz i wodoodporne tusze z urządzeń mechaniki precyzyjnej, soczewek.

KONTAKT CHEMIE ANTISTATIK 100
spoiwo/szczeliwo silikonowe
OPIS
Zapobiega gromadzniu się ładunków elektrostatycznych. Nagromadzenie ładunków statycznych spowodowane przez tarcie jest zjawiskiem bardzo dokuczliwym. Tekstylia z włókien syntetycznych, tworzywa sztuczne i papier stanowią powierzchnie, silnie przyciągające pyły. Wyładowanie elektryczne może spowodować porażenie lub pożar. ATISTATIK 100 jako aktywny środek zwiększający przewodność powierzchniową pozwala na uniknięcie takich i podobnych problemów.
ZASTOSOWANIE
- Usuwa ładunki z powierzchni plastikowych, tkanin, szkła, mebli, wykładzin, lamp, żarówek, płyt gramofonowych.
- Chroni urządzenia pomiarowe przed błędnym odczytem.

KONTAKT CHEMIE DUST OFF 67
OPIS / ZASTOSOWANIE
Sprężone powietrze powszechnego użytku. Konsystencja i skład gwarantują intensywny i równomierny nadmuch powietrza. Aplikator rurkowy umożliwia precyzyjne dotarcie Do trudnodostępnych miejsc. Stosowanie w pozycji odwróconej powoduje efekt zamrażania.
Natężenie przepływu: 17,1g/10s.

KONTAKT CHEMIE DUST OFF 360

OPIS / ZASTOSOWANIE
Ten rodzaj powietrza można stosować w pozycji odwróconej (do góry dnem), nie powodując efektu zamrażania. Posiada aplikator rurkowy umożliwiający precyzyjny dostęp do trudnodostępnych elementów.
Natężenie przepływu: 17,1g/10s

KONTAKT CHEMIE JET CLEAN 360

OPIS / ZASTOSOWANIE
Samopoziomujące jednoskładnikowe spoiwo/szczeliwo silikonowe o dobrych własnościach dielektrycznych. Ten rodzaj preparatu wyposażony jest w specjalną głowicę pozwalającą na bardzo precyzyjny nadmuch powietrza i usunięcie nawet płynnych zanieczyszczeń z wszelkiego rodzaju precyzyjnych elementów w
urządzeniach mechanicznych, elektronicznych, optycznych itp. Stosowanie w pozycji odwróconej nie powoduje efektu zamrażania.
Natężenie przepływu: 19,1g/10s.

KONTAKT CHEMIE BLAST OFF HF

OPIS / ZASTOSOWANIE
Znane jako tornado w aerozolu. Różni się od pozostałych wyżej opisanych preparatów znacznie wyższym ciśnieniem. Ma ono pięciokrotnie większe natężenie przepływu, dzięki czemu pozwala na usunięcie silnych zanieczyszczeń.
Natężenie przepływu: 94,4g/10s.

KONTAKT CHEMIE 61
preparat antykorozyjny
OPIS
Zapewnia trwałość styków elektrycznych jest preparatem przeznaczonym do smarowania i ochrony przed korozją tych styków i elementów elektromechanicznych, które wcześniej zostały poddane oddziaływaniu preparatu KONTAKT 60 i przemyte preparatem KONTAKT WL. Wyjątek stanowią powierzchnie styków, które są nowe i czyste, wtedy wymagają one użycia jedynie preparatu KONTAKT 61. Zapewnia on doskonałą ochronę przed korozją i małą rezystancją przejścia styków dzięki ultra cienkiej zabezpieczającej nie izolującej warstwie preparatu.
ZASTOSOWANIE
Gwarantuje długotrwałe zabezpieczenie styków przed długotrwałą małą rezystancją przejścia.

KONTAKT CHEMIE 40

środek penetrujący
OPIS
Rozwiązuje wiele problemów w warsztacie i fabryce. Specjalna kompozycja preparatu KONTAKT 40 czyni go niezawodnym środkiem penetrującym, smarującym i zabezpieczającym urządzenia elektryczne i elektroniczne przed uszkodzeniami spowodowanymi dostaniem się wody, wilgocią lub korozją. preparat zabezpiecza przed niekorzystnym wpływem wilgoci i tlenu tworząc niewidoczną oleistą powłokę. Powłoka ta gwarantuje kompletne zabezpieczenie elementów..
ZASTOSOWANIE
- Zabezpiecza, smaruje i konserwuje: części elektryczne i mechaniczne (wtyczki, gniazda, przekaźniki, zawiasy, urządzenia elektromechaniczne itp.).
- Stosowany w technice samochodowej (systemy zapłonowe, rozruszniki, silniki elektryczne, akumulatory).
- Idealny wszędzie tam, gdzie wilgoć i korozja zagrażają ruchomym częściom.

KONTAKT CHEMIE KONTAFLON 85

środek smarujący
OPIS
Beztłuszczowy środek na bazie teflonu, smarujący i zapobiegający przywieraniu. Najważniejszym składnikiem preparatu KONTAFLON 85 są cząsteczki policzterofluoroetylenu (PTFE), które zapewniają tzw. "suche" smarowanie. Przydatny wszędzie tam, gdzie wymagane jest użycie preparatów beztłuszczowych lub bezolejowych. KONTAFLON 85 tworzy niewidoczną , woskopodobną powłokę.
ZASTOSOWANIE
- Doskonale smaruje powierzchnie pozostające w ruchu, zmniejsza tarcie i obciążenie współpracujących części w przemyśle: elektronicznym, elektromechanicznym, meblarskim, tekstylnym, papierniczym, samochodowym, tworzyw sztucznych, gumowym.
- Preparat zapobiega przywieraniu do form w produkcji elementów z tworzyw sztucznych i gumy.

KONTAKT CHEMIE VASELINE 701

środek antykorozyjny
OPIS
Stara metoda dla nowoczesnej technologii. Środek antykorozyjny i smarujący stosowany w urządzeniach telekomunikacyjnych i instalacjach antenowych. Uszczelnia, jak również zabezpiecza zaciski kabli i połączenia śrubowe przed korozją. Zwykła wazelina przy swojej konsystencji jest trudna w zastosowaniu, natomiast VASELINE 701 jest łatwym w użyciu aerozolem.
ZASTOSOWANIE
Preparat może być używany jako smar lub preparat konserwujący do:
- konstrukcji antenowych
- urządzeń telekomunikacyjnych
- smarowania prowadnic
- styków elektrycznych
- wiązek kablowych
- połączeń śrubowych.

KONTAKT CHEMIE PLASTIK 70

lakier do płytek drukowanych
OPIS
Uniwersalny lakier do płytek drukowanych. PLASTIK 70 jest szybkoschnącą przezroczystą akrylową powłoką o dobrych właściwościach izolacyjnych. Zabezpiecza przed korozją płytki drukowane i inne elementy pracujące w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Powłoka ta chroni płytki drukowane przed powstawaniem prądów błądzących i zwarć.
ZASTOSOWANIE
- Izoluje i zabezpiecza układy elektroniczne, płytki drukowane, kable i przewody, transformatory wysokiego napięcia, zwoje silników elektrycznych.
- W technice motoryzacyjnej zapobiega zwarciom.
- Uszczelnia plastikowe obudowy wtyczek i gniazdek.
- W energetyce i elektrotechnice do tworzenia warstw izolacyjnych.

KONTAKT CHEMIE URETHAN 71

lakier ochronny
OPIS
Lakier ochronny do zastosowań e elektronice i elektroenergetyce. URETHEN 71 jest wysokiej jakości, jednoskładnikowym zmodyfikowanym uretanem. Tworzy powłokę ochronną i izolacyjną stosowaną w elektronice i elektroenergetyce. Zapewnia długotrwałe uszczelnienie zabezpieczające przed wilgocią i wpływami atmosferycznymi. Ponieważ jest materiałem termoutwardzalnym, lutowanie przez jego powłokę jest utrudnione.
ZASTOSOWANIE
- Zapewnia długotrwałą ochronę przed korozją obwodów drukowanych i uzwojeń silników elektrycznych.
- Zabezpiecza przed wilgocią wszystkie typy metali.
- Może być używany do ochrony osprzętu elektroenergetycznego,systemów pomiarowych, cewek cylindrycznych, narzędzi elektromechanicznych, zacisków transformatorów, przewodów instalacji elektrycznej, części elektronicznych.

KONTAKT CHEMIE FREEZE 75

OPIS
Szybka lokalizacja usterek metodą termiczną. Często przyczyną usterek w sprzęcie elektronicznym są trudne do zlokalizowania "zimne luty'' oraz pęknięcia ścieżek. FREEZE 75, który schładza obwód elektryczny do - 49°C , pozwalając sprawnie zlokalizować przerwę lub uszkodzenie.
ZASTOSOWANIE
- Lokalizacja uszkodzonych podzespołów.
- Powoduje natychmiastową reakcję układów scalonych, kondensatorów i rezystorów.
Może być używany do testowania:
- części elektronicznych
- termostatów w lodówkach i zamrażarkach
- systemów kontroli
- lamp
- elektronicznych elementów gaźników samochodowych
- systemów zapłonowych
Może być użyty do usuwania gumy do żucia z tkanin, dywanów itp.
DLA PRZEMYSŁU
 

PULSAR AIR COMPRESSED
sprężone powietrze
OPIS / ZASTOSOWANIE
Sprężone powietrze – jest mieszanką niepalnych gazów pod wysokim ciśnieniem. Służy do przedmuchiwania i oczyszczania trudno dostępnych miejsc silnym strumieniem gazu. Stosowany w mechanice precyzyjnej, motoryzacji i przy naprawach sprzętu audio, video i foto. Używanie w pozycji odwrotnej pojemnika powoduje zamrożenie nawet do temperatury -72°C.

PULSAR CLIMA FRESH
środek do czyszczenia
OPIS / ZASTOSOWANIE
Jest środkiem przeznaczonym do czyszczenia wewnętrznych elementów klimatyzatorów oraz nawiewów zarówno samochodowych, domowych, czy też biurowych. Preparat ten usuwa stęchły, nieprzyjemny zapach i zapobiega reakcjom alergicznym.

PULSAR GASKET REMOVER
produkt przemysłowy
OPIS / ZASTOSOWANIE
Produkt przemysłowy do usuwania uszczelek, silikonów, poliuretanów, powłok lakierniczych, farb, wysuszonych smarów i olejów. Musi być stosowany ze szczególną ostrożnością ze względu na bardzo agresywne działanie. Rozpuszczone pozostałości produktów usuwa się mechanicznie, a resztki zmywa wodą.

PULSAR METAL CLEANER, PLASTIC CLEANER
uniwersalne zmywacze
OPIS / ZASTOSOWANIE
Uniwersalne zmywacze do przygotowania powierzchni przed procesem klejenia lub malowania.
METAL CLEANER zawiera mocne rozpuszczalniki (m.in. aceton). Nadaje się wyłącznie do nie wrażliwych powierzchni (np. metal, szkło, kamień).
PLASTIC CLEANER zawiera delikatne rozpuszczalniki (m.in. alkohole). Może być stosowana na delikatne powierzchnie (np. plastiki, powierzchnie lakierowane).

PULSAR EKO
aerozol
OPIS / ZASTOSOWANIE
Pulsar EKO aerozol jest nie agresywnym środkiem myjącym, służącym do zmywania większości preparatów chemicznych trudnych do usunięcia takich jak: MS polimery, smary naturalne oraz syntetyczne (smar silikonowy), woski, plamy smoły lub asfaltu z powierzchni lakierowanych; oraz do czyszczenia: elementów silników spalinowych (gaźniki, przepustnice), elementów układu hamulcowego.

PULSAR RUST PENETRANT- LUBRICANT
odrdzewiacz
OPIS / ZASTOSOWANIE
Profesjonalny odrdzewiacz penetrujący zawierający mocną mieszankę szybko działających struktur chemicznych. Trwale zabezpiecza antykorozyjnie. Usuwa wodę, smaruje powierzchnie, poprawia elektroizolacyjność (np. poprawia izolacyjność przewodów wysokiego napięcia w silnikach iskrowych).

PULSAR RUST PENETRANT- DISCONNECTOR + MoS2
odrdzewiacz
OPIS / ZASTOSOWANIE
Profesjonalny odrdzewiacz penetrujący zawierający mocną mieszankę szybko działających struktur chemicznych. Trwale zabezpiecza antykorozyjnie. Usuwa wodę, smaruje powierzchnie, poprawia elektroizolacyjność (np. przewody wysokiego napięcia w silnikach iskrowych). Drugi z produktów zawiera MoS2. Dodatek dwusiarczku molibdenu zwiększa właściwości penetrujące i smarujące produktu.

PULSAR SCREEN CLEANER
pianka do czyszczenia
OPIS / ZASTOSOWANIE
Antystatyczna pianka do czyszczenia zabrudzonych i zakurzonych powierzchni lakierowanych, ze stali szlachetnych, z tworzyw sztucznych, ekranów TV, monitorów, laptopów, sprzętu AGD, RTV, foto, kokpitów w samochodach itp. Pianka nie uszkadza warstwy antyrefleksyjnej w monitorach komputerów. Dzięki „zaworkowi 360°” może być stosowana w dowolnej pozycji. Pianka posiada przyjemny cytrynowy zapach. Przy czyszczeniu kokpitów w samochodach pozostawia matową antystatyczną powierzchnię.

PULSAR CHAIN LUBE
smar do łańcychów i lin
OPIS / ZASTOSOWANIE
PULSAR CHAIN LUBE to wysokiej jakości smar służący do pielęgnacji i smarowania łańcuchów napędowych, kół łańcuchowych oraz lineknaciągowych. Dodatkowo ze względu na bardzo dobrą przywieralność do każdej powierzchni świetnie smaruje i zabezpiecza łożyska, mechanizmy, zawory, zębatki itp.Odmiana PULSAR CHAIN LUB -PC przeznaczona jest dla przemysłu spożywczego.

PULSAR CHAIN LUBE - PC
smar do łańcychów i lin - pc
OPIS
PULSAR CHAIN LUBE - PC to wysokiej jakości bezbarwny smar służący do pielęgnacji i smarowania łańcuchów napędowych, kół łańcuchowych oraz linek naciągowych, odmiana przeznaczona dla przemysłu spożywczego. Dodatkowo ze względu na bardzo dobrą przywieralność do każdej powierzchni świetnie smaruje i zabezpiecza łożyska, mechanizmy, zawory, zębatki itp.

PULSAR WHITE OIL PC
aerozole
OPIS / ZASTOSOWANIE
PULSAR WHITE OIL PC aerozol to specjalny ultra-czysty środek smarowy dopuszczony do incydentalnego kontaktu z żywnością opracowanyszczególnie dla przemysłu spożywczego i farmaceutycznego. Produktu PULSAR WHITE OIL PC idealnie nadaje się do zastosowań wymagających obojętnego, czystego nietoksycznego oleju mineralnego. Środek ten ma niewielką lotność, co minimalizuje zużycie, wypiera wodę, ma dobrą płynność w niskich temperaturach, nie posiada smaku i zapachu. Jego zastosowania obejmują bezpośredni i pośredni kontakt z żywnością w procesach produkcji, przetwórstwa i pakowania żywności oraz do zabezpieczającego pokrywaniapowierzchni owoców i warzyw. PULSAR WHITE OIL PC AEROZOL może być także stosowany w przemyśle kosmetycznym, farmaceutycznym, w procesach produkcji tworzyw sztucznych dla farmacji i w włókiennictwie. Może on być stosowany między innymi do zabezpieczania przeciwkorozyjnego noży i narzędzi przetwórstwa żywności oraz innych części maszyn, jako środek smarowy do mechanizmów precyzyjnych, łożysk, jako środek czyszczący do stali nierdzewnej, jako środek smarowy w układach pneumatycznych, jako środek antyadhezyjny do form i podajników, jako nośnik oraz środek antyadhezyjny do produkcji kapsułek farmaceutycznych, jako powłoka zabezpieczająca przed wilgocią na opakowaniach produktów żywnościowych.

PULSAR SMAR WYSOKOTEMP.

OPIS / ZASTOSOWANIE
Smar wysokotemperaturowy PULSAR stosuje się do smarowania elementów pracujących w wysokich temperaturach. Zalecany jest jako smar montażowy do zabezpieczania przed zapieczeniem współpracujących części, np. świece zapłonowe, elementy układu wydechowego, elementy układu hamulcowego, zasuwy, przekładnie itp. Smar umożliwia nieniszczący demontaż części oraz zachowuje własności smarne do temp. +400°C. Jako środek przeciwzapieczeniowy spełnia swoje zadanie w temp. do +600°C na powierzchniach otwartych oraz do +1000°C na powierzchniach zamkniętych (np. gwinty świec zapłonowych).

PULSAR SPAW PROTECT
preparat zabezpieczający
OPIS / ZASTOSOWANIE
Bezsilikonowy preparat zabezpieczający powierzchnie przed odpryskami w trakcie spawania. Produkt stosuje się do zabezpieczenia, konserwacji i czyszczenia palników gazowych i kontaktowych co przedłuża ich żywotność, umożliwia szybką wymianę dysz i czyszczenie, poprawia jakość pracy.

PULSAR SUCHY SMAR TEFLONOWY

OPIS / ZASTOSOWANIE
Suchy Smar Teflonowy służy do smarowania łańcuchów napędowych, kół łańcuchowych oraz linek w pancerzu. Poprawia wlaściwości ślizgowe jednocześnie chroniąc powierzchnię. Stosuje się go wszędzie tam gdzie elementy wymagają smarowania ale nie może ono być realizowanie za pomocą tłustych substancji, do których będą przywierać zanieczyszczenia i kurz. Do takich elementów współpracujących należą np. : prowadnice szuflad w meblarstwie, pióra wycieraczek samochodowych, zawiasy, elementy mechanizmów precyzyjnych, układy i napędy z tworzyw sztucznych.Jedyny smar, który może pracować w bardzo niskich temperaturach.
Zakres temperatur pracy -180*C do +240*C, kolor biały.

PULSAR TESTER SZCZELNOŚCI

OPIS / ZASTOSOWANIE
Profesjonalny środek do badania szczelności ciśnieniowych instalacji gazowych jak również instalacji LPG w samochodach. Skuteczny do wszystkich mediów gazowych i na każdy rodzaj powierzchni. Środek jest niepalny, biodegradalny. Posiada atest polskiego IGNiG (Instytut Górnictwa Naftowego i Gazownictwa).

PULSAR WYPIERACZ WILGOCI

OPIS / ZASTOSOWANIE
Skutecznie wypiera wodę i wilgoć. Ma zastosowanie we wszystkich systemach elektrycznych; penetruje czyści zapobiega przebiciom. Smaruje oraz chroni wszystkie metalowe części przed korozją, pokrywając powierzchnię lekkim olejowym filtrem. Nie przyciąga kurzu, chroni maszyny w warunkach wilgoci; konserwuje sprzęt biurowy (drukarki, maszyny do pisania, kserokopiarki, faksy); chroni też sprzęt rolniczy, zabezpiecza urządzenia zapłonowe i układy elektryczne w motoryzacji, penetruje i smaruje zamki, zawiasy, przeguby, sprężyny i mechanizmy trudno dostępne; rozluźnia skorodowane połączenia gwintowe, takie jak śruby, nakrętki, łączniki itp. zakres temperatury pracy -50 st. C do +200 st. C.
 

CRC 2-26
środek smarujący
OPIS
CRC 2-26 jest wielofunkcyjnym środkiem smarującym, zapobiegającym elektrycznym i elektronicznym awariom spowodowanym przez wodę wilgocią, parę lub korozję. Wypiera wodę, czysci, smaruje i chroni.
ZASTOSOWANIE
Wypiera jakąkolwiek wilgoć pozostającą po uszkodzeniu spowodowanym wodą, a także zapewnia ochronę przed tarciem i korozją
CRC 3-36
środek konserwujący
OPIS
Środek konserwujący i zabezpieczający powstawaniu korozji na powierzchni metali żelaznych stopów metali kolorowych.
ZASTOSOWANIE
Zlącza, śruby, zamik, stal, kable, wtyki, układy zapłonowe.

CRC 5-56
preparat dla potrzeb serwisowych
OPIS
CRC 5-56 – wielofunkcyjny preparat dla potrzeb serwisowych. Środek penetrujący i smarujący, przenikający rdzę, wypierający wodę, myjący z brudu i kurzu. Składa się z oleju parafinowego, organicznych inhibitorów korozji co pozwala na utworzenie bariery chroniącej przed dostępem wody i tlenu.
ZASTOSOWANIE
Środek penetrujący i smarujący, przenikający rdzę, wypierający wodę, myjący z brudu i kurzu
CRC MoS2 PENETRATING OIL aerosol
preparat wykazujący niskie napięcie powierzchniowe
OPIS
Preparat wykazujący niskie napięcie powierzchniowe do szybkiego przenikania i demontażu. Oparty na oleju parafinowym i dodatku: dwusiarczku molibdenu, zapewniającemu zmniejszone zużywanie się części. Wnika szybko w warstwę rdzy i zgorzeliny, aby poluzować zatarte lub przerdzewiałe, części gwintowane, osprzęt i części mechaniczne. Pozostawia trwałą warstwę smarowną.
ZASTOSOWANIE
Nakrętki, sworznie, śruby, zamki, zawiasy. łańcuchy, przenośniki, łączniki, zawory, armatura.

CRC Dry Lube
środek smarujący
OPIS
CRC Dry Lube jest szybkoschnącą mieszanką białych, woskowych cząsteczek PTFE. Środek pozostawia suchą smarującą warstwę na powierzchni. Produkt wykazuje wyjątkowe właściwości luzujące lub zapobiegające przywieraniu. Jako środek smarujący, jest najbardziej efektywny przy niskich prędkościach i małym nacisku powierzchniowym.
ZASTOSOWANIE
Smar zawierający PTFE przeznaczony do smarowania części plastikowych pracujących z dużą szybkością i częstotliwością.
Uniwersalny smar syntetyczny
silikon do zastosowań przemysłowych
OPIS
Silikon do zastosowań przemysłowych CRC oparty jest na mieszance wysokiej jakosci trwałych olejów silikonowych zapewniających doskonałe smarowanie i zmniejszających tarcie w wiekszości zastosowań dotyczących metali i niemetali. Posiada również doskonałe własciwości oddzielania i luzowania części.
ZASTOSOWANIE
Smarowanie:
- precyzyjne przyrządy pomiarowe
- parkometry
- automaty wrzutowe (na monety)
- regulatory
- zegary
- urzadzenia taktujące
- prowadnice, szyny
- zamki
- koła pasowe
- i inne

CRC INOX 200
powłoka antykorozyjna
OPIS
Dobre własności antykorozyjne i ładny wygląd, identyczny ze stalą nierdzewną (inox). Powłoka szybko wysycha, jest odporna na wysokie temperatury i ma doskonałą przyczepność do metalu. Idealna jako farba maskująca: stosowana po spawaniu lub montażu konstrukcji ze stali nierdzewnej. Pokrywa i chroni przebarwienia po spawaniu.
ZASTOSOWANIE
Powłoka antykorozyjna dla stali nierdzewnej.

CRC GALVA SHINE
farba maskująca
OPIS
Powłoka ochronna z wyjątkowym połyskiem. Nadaje powierzchni wygląd świeżego cynkowania ogniowego. Warstwa jest bardzo odporna i zachowuje połysk przez długi czas. Idealna farba maskująca do świeżo cynkowanych elementów. Farba może być także użyta do nadania powierzchni wyglądu nowego cynku.
ZASTOSOWANIE
Farba maskująca do elementów cynkowanych ogniowo.

CRC GALVA BRITE
powłoka antykorozyjna
OPIS
Zapewnia ochronę przed korozją i tworzy połyskującą przypominającą aluminium warstwę na powierzchni. Posiada dobrą przyczepność na powierzchniach metalowych. Użycie skutkuje unikalną kombinacją elastyczności i twardości warstwy pokrywającej.
ZASTOSOWANIE
Ochronna warstwa pokrywająca z błyszczącym wyglądem aluminium.

CRC ALU H.T.
środek zabezpieczajacy
OPIS
Środek zabezpieczajacy, który wytrzymuje temperatury dochodzące nawet do 600°C. Zapewnia twardą i trwałą warstwę pokrywającą powierzchnię, która jest niepalna i nie pęka nawet w wysokich temperaturach. Odporna na wahania temperatury. Posiada doskonałe właściwości chroniące przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.
ZASTOSOWANIE
Warstwa pokrywająca o wyglądzie aluminium. Odporna na wysokie temperatury.
CRC AC Primer
wielofunkcyjny podkład antykorozyjny
OPIS
AC PRIMER - wielofunkcyjny podkład antykorozyjny na bazie fosforanów cynku, modyfikowanych żywic i antykorozyjnych pigmentów.
ZASTOSOWANIE
CRC AC Primer zapobiega rdzy tworząc dany podkład pod włąsciwe pokrycie antykorozyjne.
CRC SP-350
inhibitor korozji
OPIS
Długotrwały inhibitor korozji w warunkach zamkniętych pomieszczeń. CRC SP-350 jest wysokowydajnym inhibitorem korozji w zamkniętych pomieszczeniach, który zapewnia przedłuzoną ochronę wszystkim częściom metalowym i zespołom zarówno w czasie składowania jak i transportu. Ten wyjątkowy preparat, nie ściekający i mało rozlewający z łatwością pokrywa powierzchnie skrawane i ostre brzegi, dzieki czemu jest szczególnie skuteczny na powierzchniach dokładnie obrabianych.
ZASTOSOWANIE
- warstwa ochronna ochronna dla zespołow w czasie składania i produkcji
- dokładnie obrobione powierzchnie
- smar rozruchowy dla maszyn
- powierzchnie stykowe
- konserwacja i składowanie broni
CRC SP-400
inhibitor korozji
OPIS
Środek CRC SP-400 jest inhibitorem korozji o długotrwałym działaniu do stosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Bardzo dobrze zabezpiecza powierzchnie podlegające długotrtwałym okresom składowania lub narażonych na działanie niesprzyjających warunków w czasie wysyłki do odbiorcy. Tworzy suchą warstewke typu woskowego, koloru bursztynowego, która nigdy nie staje się krucha. Posiada wysoką odporność na wilgoć i inne czynniki atmosferyczne wywołujace korozje.
ZASTOSOWANIE
- Ochrona gotowych elementów, części w czasie produkcji, wyrobów w czasie przemieszczania, surowców, stali konstrukcyjnej
- Skuteczna ochrona przed korozją w czasie transportu morskiego
- Zabezpieczenie maszyn w okresie zimowym
CRC Urethan
powłoka ochronna
OPIS
Jednoskładnikowy poliuretanowy lakier izolacyjny. CRC Urethan wysycha na powietrzu wypierając wodę i wilgoć tworząc izolacyjną powłokę ochronną przed zanieczyszczeniami, wpływami środowiska.
CRC Urethan schnie szybko tworząc dobrze przylegającą, elastyczną powłokę odporną na narażenia mechaniczne i środowiskowe.
Urethan Coats występuje również w wersji czerwonej i przezroczystej.
ZASTOSOWANIE
Powłoka ochronna dla silników, uzwojeń cewek, skrzynek rozdzielczych, końcówek akumulatorów, przyłączy transformatorowych, szyn zbiorczych, obudów, terminali i oprzyrządowania.

CRC SUPER TAPPING FLUID
środek do gwintowania
OPIS
Nie zawierający chloru, wysokiej jakości środek do gwintowania.
Dostosowany do aplikacji pod wysokim ciśnieniem. Redukuje ciepło wytworzone przez tarcie, chłodzi poprzez odprowadzanie ciepła z powierzchni narzędzi tnących, a także odprowadza wióry z gwintowanego miejsca. Podwyższa znacząco czas eksploatacji narzędzi i chroni świeżo wyprodukowane części przed rdzą.
ZASTOSOWANIE
Olej o wysokiej lepkości, przeznaczony do ekstremalnych operacji cięcia, wiercenia i gwintowania w metalach.
CRC SUPERCUT
środek chłodząco-smarujący
OPIS
Wysoko wydajny płyn obróbkowy nie zawierający chloru.
CRC SUPERCUT jest mieszanka wysokorafinowanych olejów bazowych oraz dodatków syntetycznych opracowaną aby sprostać najostrzejsze wymagania zarówno w przypadku metali nieżelaznych jak i stopów żelaza.
Dodatki wytwarzają silną warstwę, która może wytrzymać największy nacisk przedłużając żywotność narzędzi i ułatwiając skrawanie.
ZASTOSOWANIE
Doskonały środek chłodząco-smarujący do stosowania podczas obróbki wszelkiego rodzaju metali, łącznie z mosiądzem, miedzią i aluminium.
CRC LEAK FIDER
środek wykrywajacy nieszczelnosci gazowe
OPIS
Preparat wytworzony na bazie wody, zawierajacy czynnik powierzchniowo czynne i antykorozyjne oraz stabilizatory. Wykrywacz nieszczelnosci - szybko i w sposób niezawodny wykrywa i lokalizuje przecieki gazu i straty cisnienia w rurach, systemach cisnieniowych itp.poprzez tworzenie doskonale widocznych pęcherzyków w miejscu wystepowania nieszczelnosci.
Przyczynia się do ochrony środków lokalizujac emisje toksycznych i/lub zanieczyszczajacych gazów..
ZASTOSOWANIE
- przewody rurowe
- zawory
- połaczenia śrubowe
- szwy spawalnicze
- komperosry
- urządzenia chłodnicze, klimatyzatory
- silniki na gaz płynny
CRC CRICK 110,120,130
wykrywacz pęknięć
OPIS/ZASTOSOWANIE
"CRC" Wykrywacz pęknięć. Środek pomocniczy, który szybko i bezpiecznie wykrywa pęknięcia, nawet o wielkościach rzędu 20 mikrometrów. Można używać do zbiorników ciśnieniowych, wideł wózków podnośnikowych itp. Składa się z 3 aerozoli, które zastosowane razem ujawniają pęknięcie.
CRICK 110 Środek zmywająco-odtłuszczający.
CRICK 120 Czerwony płyn wskaźnikowy.
CRICK 130 Wywoływacz w postaci białego proszku.

CRC Chainlube Foodgrade
olej smarujący
OPIS
Wysoko wydajny, piankowy środek smarujący, zawierający PTFE. CRC Chainlube Foodgrade współpracuje z o-ringami, jest wysoce odporny na zmywanie wodą i zapewnia ochronę przed korozją. Jego własności oraz aprobata USDA (spełnia normę HI) czynią produkt wspaniałym do łańcuchów w przemysle spożywczym.
ZASTOSOWANIE
Przydatny w przemyśle spożywczym olej smarujący przeznaczony do smarowania łańcuchów prowadzących i transportujących.

CRC COMPLEX BLUE FOODGRADE
środek czyszczący na bazie wody
OPIS
Skoncentrowany, środek do usuwania smarów przeznaczony do użycia w przemysle spożywczym - autoryzacja USDA (spełnia norme AI). Jest znakomitym środkiem do użycia przy zamaczaniu w zbiornikach, myciu ciśnienowym, czyszczeniu parowym i ultradźwiękowym. Rozcieńczać ściśle według zaleceń zawartych na karcie produktu. Bezpeczny dla tworzyw sztucznych jeżeli zestanie spłukany po użyciu wodą.
ZASTOSOWANIE
Niepalny, wolno wysychający środek czyszczący na bazie wody przeznaczony do usuwania silnych zabrudzeń z miejsc, które mogą mieć okazjonalny kontakt z żywnością.

CRC FOAM CLEANER FOODGRADE
środek do usuwania smarów
OPIS
Skoncentrowany, stworzony na bazie wody środek do usuwania smarów przeznaczony do użycia w przemysle spożywczym - autoryzowany przez USDA (spełnia norme AI). Stała, nie spływająca piana zapewnia długi kontakt środka z zanieczyszczeniem, szczególnie na pionowych powierzchniach. Po użyciu należy spłukać wodą.
ZASTOSOWANIE
Niepalny, wolnoschnący środek czyszczący na bazie wody, przeznaczony do usuwania uciążliwego brudu z powierzchni pionowych w przemyśle spożywczym.

CRC FOODKLEEN FOODGRADE
szybkoschnący środek czyszczący
OPIS
Mieszanka rozpuszczalnikowa zaprojektowana do użycia w przemysle spożywczym wedle norm CI wymaganych przez USDA. Punkt zapłonu wynosi ponad 40°C aby zapewnić bezpieczeństwo użycia. Rozpuszcza smary, oleje, środki smarujące, smołę i nie wyschnięte sczeliwa. CRC Foodkleen jest agresywny dla niektórych tworzyw sztucznych i zmiękcza niektóre rodzaje farb. Należy przetestować przed użyciem.
ZASTOSOWANIE
Szybkoschnący środek czyszczący na bazie rozpuszczalnika, przeznaczony do rozpuszczania silnych zanieczyszczeń w miejscach w których moze dochodzić do okazjonalnego kontaktu z żywnością.

CRC Machine Oil Foodgrade
olej maszynowy niskiej lepkości
OPIS
Wyjątkowo wydajny i efektywny środek smarujący wielorakiego zastosowania do użycia w przemyśle spożywczym. CRC Machine Oil Foodgrade posiada aprobatę NSF (spełnia normę H1). Wykazuje znakomite właściwości penetrujące i może być używany do rozluźniania zardzewiałych połączeń, usuwania kamienia, brudu oraz korozji.
ZASTOSOWANIE
Olej maszynowy niskiej lepkości przeznaczony do ogólnego użycia w przemysle spożywczym.

CRC Silicone Foodgrade
środek smarujący wysokiej klasy
OPIS
Syntetyczny środek smarujący wysokiej klasy z dodatkiem wysokiej jakości silikonu. CRC Silicone Foodgrade wykazuje znakomite własności smarne i odporność temperaturową oraz lepkość. Posiada aprobatę NSF (spełnia normę H1). Redukuje tarcie i hałas na częściach nie metalowych w całym przemyśle spożywczym.
ZASTOSOWANIE
Syntetyczny olej smarujący możliwy do użycia w przemyśle spożywczym, przydatny do plastikowych elementów i zastosowania w wysokich temperaturach.

CRC Lectra Clean II
środek do mycia i odtłuszczania elektroniki
OPIS
Środek czyszcząco - odtłuszczający do silników elektrycznych oraz innych urządzeń elektrycznych. Zastępuje rozpuszczalniki chlorowane. Skutecznie usuwa smar, olej i inne zanieczyszczenia z części sprzętu elektrycznego.
ZASTOSOWANIE
czyszczenie i odtłuszczanie:
- silników elektrycznych
- przełączników
- pomp
- generatorów
- izolatorów
- dźwigów
- sprężarek
- wyłączników
- skorodowanych maszyn i części
- urządzeń transportu bliskiego

CRC Belt Grip
środek wzmacniający tarcie dla pasów klinowych
OPIS
Zapobiega ślizganiu się wszystkich rodzajów pasów za wyjątkiem pasów z "zębami". Bazuje na polimerze syntetycznym. CRC Belt Grip zwiększa moc transmicji pomiędzy pasem a wielokrążkiem. Środek zapewnia dobrą trakcję i pozwala zmniejszyć napięcie pasa.
ZASTOSOWANIE
Środek wzmacniający tarcie dla pasów klinowych nie posiadających "zębów".